Valorant nasıl daha iyi peek atılır?

Tatsuhiro Satou

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Gold 1'im. Bazı sorularım olacak. Peek attıktan sonra CTRL basmamalı mıyız CTRL'i direk kontrollerden kaldırayım mı? Bir de adamlar peek atarken sağa sola gidiyor o yüzden karşıdaki adamda vuramıyor onları. Ben peek attınca olduğum yerde duruyorum direk tek yiyorum ondan sonra. Ve kendimi geliştirmem için neler yapmalıyım söyler misiniz? Sens 0.7 750 DPI oynuyorum hızlı biraz çünkü arkamı dönebilmem için en iyi sensi yaptım. Düşük senste çeviremiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gold 1'im. Bazı sorularım olacak. Peek attıktan sonra CTRL basmamalı mıyız CTRL'i direk kontrollerden kaldırayım mı? Bir de adamlar peek atarken sağa sola gidiyor o yüzden karşıdaki adamda vuramıyor onları. Ben peek attınca olduğum yerde duruyorum direk tek yiyorum ondan sonra. Ve kendimi geliştirmem için neler yapmalıyım söyler misiniz? Sens 0.7 750 DPI oynuyorum hızlı biraz çünkü arkamı dönebilmem için en iyi sensi yaptım. Düşük senste çeviremiyorum.
Adamla f2f çatışırken Ctrl önermem.Hele uzaktaki adam sag sol yapar hic vuramazsiniz bir de ctrl bastiginiz zaman kolay lokma olursunuz.Ctrl basmayarak gold 2den dia 3 olduğumu bilirim.

O sens ve dpi nasıl hızlı, bana çok tuhaf geldi şu an ona takıldım :D 1600 DPI ve 2 sens oynuyorum ben ona rağmen ortalam geliyor, neyse konu da bu değil. Peek attığında, CTRL basmaman veya Shift ile çıkmaman gerekli. Karşıya avantaj sağlamış olursun çünkü kolunu ve seni ilk o görecek. Ayrıca, CTRL basınca çok kolay hedef haline gelirsin. çıkacaksan zıplayarak çıkıp geri girebilirsin dediğimi burada tam anlatamam ama jump peek diye geçiyordur herhalde. 2-3 mermi sıkıp hareket etmeye de başlamayı öğren, oyundaki en kötü adam bile bunu yapıyor ve sırf o yüzden kill alıyor.

CTRL tuşunu kaldırmana gerek yok bazı pozisyonlarda lazım oluyor özellikle yüksek yerlere çıkarken CTRL kullanıp hızlı çıkabilirsin. Tabii buna alışmak için biraz zaman gerekli. Ne zamandır oynuyorsun bilmiyorum fakat böyle şeyler zamanla istemsizce oturan şeyler. WASD kontrolünü iyi yapman gerekiyor. Peekledikten sonra ateş etmeyi bırakıp A veya D ile sağa veya sola 1 adım atıp tekrardan ateş etmen gerekiyor ki mermin sekmesin. Bunun ayarını çok ince bile kaçırırsan mermilerinin sekmesine sebep olur. Bu Valorant'ta sineye çekilebilecek derecede olsa bile CS:GO'da ciddi farkedilir. 2002'den beri FPS oyunları oynuyorum. 2015'ten beri profesyonel oyuncuyum. Yaşını bilmiyorum fakat bu tarz şeyleri bence oynamaktan çok izleyerek öğrenebilirsin. Twitch'ten önemli turnuva maçlarını izle ve pratik yap. Mouse hızı ayarına gelince nasıl rahat ediyorsan öyle kalsın.

O sens ve dpi nasıl hızlı, bana çok tuhaf geldi şu an ona takıldım :D 1600 DPI ve 2 sens oynuyorum ben ona rağmen ortalam geliyor, neyse konu da bu değil. Peek attığında, CTRL basmaman veya Shift ile çıkmaman gerekli. Karşıya avantaj sağlamış olursun çünkü kolunu ve seni ilk o görecek. Ayrıca, CTRL basınca çok kolay hedef haline gelirsin. çıkacaksan zıplayarak çıkıp geri girebilirsin dediğimi burada tam anlatamam ama jump peek diye geçiyordur herhalde. 2-3 mermi sıkıp hareket etmeye de başlamayı öğren, oyundaki en kötü adam bile bunu yapıyor ve sırf o yüzden kill alıyor.
1600dpi 2sens ile nasil oynuyorsunuz :D

Yuh. Ben 900 DPI 0.4 Sens ile oynuyorum. :))

Alışkanlık diyelim, CS'den beri böyle :D İlk mouse 135gram'dı ama yine fark yoktu, arkadaşlar benim mouse ile de oynayamıyordu. Şu an 79gramlık bir mouse kullanıyorum, yine iyi geliyor bazen 1300 dpi yaptığım da oluyor ama olsun :D
Oyuncular nasil rahat ediyorsa oyle oynamasi lazim,pek de sorgulamamak gerek :D(800 dpi 0.3 sens)

Yeni konular

Geri
Yukarı