Valorant nasıl peek atılır?

sanalMakine

Centipat
Arkadaşlar merhaba,
FPS oyunlarında fazla tecrübem yok o yüzden tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum 😀. YouTube'dan nasıl peek atılır diye araştırma yaparken şöyle bir video karşıma çıktı:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videonun başında peek atarken A ve D tuşlarını kullanın diyor. Açıları tek tek kontrol ederken A ve D tuşlarını kullanın derken burada A ve D tuşlarını aynı anda mı kullanmamız gerekiyor yani a basarken durmak için D tuşuna mı basmamız gerekiyor yoksa a tuşuna bas çek yapsak yeterli olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağa gidiyorsan D bas, sola gidiyorsan tam tersi. Peekleyeceğin ve adamın olduğunu düşündüğün yere geldiğinde A tuşuna basıp mermilerin düz gitmesi için dur. Movement konusunda hiçbir zaman sadece W basma, yani dümdüz gitme. A-W D-W yapabilirsin.

A ve D tuşları ile peek'e çıkın diyor. W veya S kullanmadan. Bu sebeple peek atarken duvara paralel giderek çıkmalısınız. A ile peek attıktan sonra durmak için D basmanıza gerek yok. Elinizi A tuşundan çekmenizle arasında bir farkı olmayacaktır. Mümkünse orta-uzak mesafeden sprey atmak yerine 2 veya 3 mermi atarak sürekli yer değiştirin. Ctrl basıp taramak gibi hataya düşmeyin. Tabii ki onu yapmanız gereken durumlar da olacak. Fakat genelde sabit uzun süre durmamalısınız.

Sağa gidiyorsan D bas, sola gidiyorsan tam tersi. Peekleyeceğin ve adamın olduğunu düşündüğün yere geldiğinde A tuşuna basıp mermilerin düz gitmesi için dur. Movement konusunda hiçbir zaman sadece W basma, yani dümdüz gitme. A-W D-W yapabilirsin.
Teşekkür ederim.
A ve D tuşları ile peek'e çıkın diyor. W veya S kullanmadan. Bu sebeple peek atarken duvara paralel giderek çıkmalısınız. A ile peek attıktan sonra durmak için D basmanıza gerek yok. Elinizi A tuşundan çekmenizle arasında bir farkı olmayacaktır. Mümkünse orta-uzak mesafeden sprey atmak yerine 2 veya 3 mermi atarak sürekli yer değiştirin. Ctrl basıp taramak gibi hataya düşmeyin. Tabii ki onu yapmanız gereken durumlar da olacak. Fakat genelde sabit uzun süre durmamalısınız.
Orta ve uzak mesafelerden sprey atmıyorum genelde rakibin kafasına odaklanıyorum o konuda zamanında gelişim göstermiştim rankıma göre aimim fena değil yere bakmıyor en azından 😀 hs oranım iyi yani. Daha çok movement konularında sıkıntı yaşıyorum peek atmak vs. Ctrl konusunda da basma alışkanlığım yok ama nadiren de olsa elim gidiyor. Birde ben 2 sezondur oyunu oynamıyorum tekrardan başlamayı düşünüyorum en son bıraktığımda rankım gümüş 3 veya Altın 1'di tam hatırlamıyorum. 5 maç attıktan sonra çok rank düşürür mü? Tabii o 5 maçın nasıl geçtiğine de bağlı mesela 3 win 2 lose alsam çok geriye atar mı acaba?

Geri
Yukarı