Valorant neden sevilmiyor?

• Konuyu başlatan bbnoS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 106
  • Görüntüleme 7B
Hocam bu bana çok saçma geldi o zaman CS:GO'da gerçek hayattan çalmış silahlarını? Neden kendilerine özel silah yapmamışlar?
Olay silahların isimleri veya formları değil, türleri. Yorumda da belirttiğim gibi "Silahların tipleri bile aynı."

Çok sağlam hasarı olan ancak çok seken silah AK47 yerine Vandal.
Çok hasar vuran ancak kullanması nispeten daha zor olan pistol Desert Eagle yerine Sheriff.
En az AK47 kadar hasar vuran ancak onun kadar sekmeyen M4A1 yerine Phantom.
Nereden vurursanız vurun tek atan AWP yerine Operator.
Klasik başlangıç silahı yerine tercih edilebilecek susturuculu USP-S yerine Ghost.

Silah tipleri aynı, aynı amaçlarla kullanılan silahlar bunlar. Valorant'ın bu konuya getirdiği ek hiçbir şey yok. Birebir CS:GO satın alma menüsünü alıp Item'leri değiştirerek yeni bir oyun yapmışlar yani. CS:GO'da yapıp Valorant'ta yapamayacağın hiçbir şey yok çünkü temelde ikisi aynı oyunlar. Valorant'ın bu silah türlerine getirdiği herhangi bir yenilik var mı?

Mesela yakıcı, alev püskürten bir silah var mı? CS:GO'da olmadığı için bunda da yok. Veya CS:GO'da olup Valorant'ta olmayan herhangi bir silah türü var mı? Mesela Valorant'ta Ghost olmasaydı? CS:GO'da olduğu için bunda da var. Örnekler çoğaltılır ancak gerek yok, her şey ortada diye düşünüyorum.

Bence rekabetçi bir oyunda çok gereksiz olurdu böyle bir şey.
CS:GO çakması olan bir oyunda evet gereksiz olurdu, ancak farklı bir oyun olma amacıyla geliştirilmiş olsaydı olmazdı. Örneğin ben sana gelip CS:GO'da drone'lar olsaydı, güvenlik kamerası olsaydı, duvarlar kırılabilseydi ve duvarlar kırılmasın diye defanstakilerin güçlendirme yapması gerekseydi deseydim sen ona da rekabetçi bir oyunda çok saçma olurdu diyecektin.

Çünkü CS:GO gibi bir oyun için gerçekten saçma, ancak böyle bir oyun var ve ismi Rainbow Six: Siege. Muhtemelen piyasadaki en iyi rekabetçi FPS oyunu kendisi, demek ki oluyor. Çünkü Rainbow Six kendine başka bir oyunu örnek almıyor, tek başına farklı bir oyun ve epey başarılı bir rekabetçi oyunu.

CS:GO'yu sevmem, çoğunluğun aksine o kadar başarılı bir oyun da olduğunu düşünmüyorum, benim için piyasadaki en iyi rekabetçi FPS oyunu Rainbow Six: Siege'dir. Bu şekilde bir konu açıyorsan eleştirilere açık olmalısın, her eleştiri yapana fanboy gözüyle yaklaşacaksan bu tarz konular açma. Valorant'ın CS:GO çakması olduğunu anlamak için dahi olmaya gerek yok. Ancak Valorant fanıysan bunu görmek istemeyebilirsin gayet normal.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence çok güzel bir FPS oyunu. Diğer oyunlardan farklı özellik ve rekabetin olduğu güzel bir oyun. Ama bazı kişiler nefret ediyor, sebebi nedir sizce?

1-)Atış mekanikleri aşırı berbat. Birkaç örnek verirsem

Adamın kafasına sıkınca ses ve kan efekti gelmesi ancak adam ölmemesi.
Rakibe doğru sıkarken 8*9 mermi ıska ise 10-11. mermi kafaya gitmesi.
Mermilerin genelde kafaya gitmesi.
Sprey mekanikleri silah sekmeleri aşırı berbat.

2-)Oyun modlarının az olması.
CS:GO'da ne varsa neredeyse hepsi Valorant'ta da var.
Eskiden Zula oynardım aranıyor modu sabotaj modu ölüm maçı modu falan bir sürü şeyler vardı sıkılmazdım hiç fakat burada bomba kurma/imha modunda sadece 1 kez hakkın oluyor ölünce bekliyorsun bu oyun modundan hariç pek fazla seçenek yok zaten.
3-) Grafikler.
Grafikler oyuncak gibi. Genel olarak 10-15 yaşlarındaki insanlar için yapılmış sanki.

4-) Silahlar.
Silah seçenekleri çok az. Ya Phantom'ya da vandal alman gerek güzel bir oyun geçmesi için.
Fakat çeşitli silahlar olsa daha iyi olurdu. CS:GO'daki ak ve M4A1 gibi.
5-) Toksik kitle.
Oyunun grafiklerinden dolayı sesli sohbetten dolayı toksik kitle aşırı fazla ve birçok oyuncunun oyundan soğumasına neden oluyor. Oyunun ücretsiz olması da cabası.

Sevilmese niye o kadar kişi tarafından oynansın? Her şeyin bir seveni olduğu gibi sevmeyeni de var, normal. Ben de sevmeyenlerden biriyim. CS:GO varken yüzüne bakmam açıkçası.

Valorant rekabetçi oyunların yüz karasıdır benim gözümde, rekabetçi oyunlarda önemli olan aimdir, hassasiyettir ama Valorant'taki skiller oyunu direkt bozuyor. Kitlesi ve aim assistini söylemiyorum bile.

. Valorant'ın CS:GO çakması olduğunu anlamak için dahi olmaya gerek yok. Ancak Valorant fanıysan bunu görmek istemeyebilirsin gayet normal.
Hocam size sadece bir soru soracağım, her çıkarılan silah oyunu CS:GO'nun çakması mı olacak artık?

CS:GO çakması olan bir oyunda evet gereksiz olurdu, ancak farklı bir oyun olma amacıyla geliştirilmiş olsaydı olmazdı. Örneğin ben sana gelip CS:GO'da Drone'lar olsaydı, güvenlik kamerası olsaydı, duvarlar kırılabilseydi ve duvarlar kırılmasın diye defanstakilerin güçlendirme yapması gerekseydi deseydim sen ona da rekabetçi bir oyunda çok saçma olurdu diyecektin.

Çünkü CS:GO gibi bir oyun için gerçekten saçma, ancak böyle bir oyun var ve ismi Rainbow Six: Siege. Muhtemelen piyasadaki en iyi rekabetçi FPS oyunu kendisi, demek ki oluyor.

CS:GO'yu sevmem, çoğunluğun aksine o kadar başarılı bir oyun da olduğunu düşünmüyorum, benim için piyasadaki en iyi rekabetçi FPS oyunu Rainbow Six: Siege'dir. Bu şekilde bir konu açıyorsan eleştirilere açık olmalısın, her eleştiri yapana fanboy gözüyle yaklaşacaksan bu tarz konular açma. Valorant'ın CS:GO çakması olduğunu anlamak için dahi olmaya gerek yok. Ancak Valorant fanıysan bunu görmek istemeyebilirsin gayet normal.

Söylediklerinizin 10/7'si öznel...

Valorant'dan nefret eden birisi olarak söylüyorum CS:GO çakması değil, dinamikleri ve mekanikleri çok farklı.

Toksik kitle her oyunda var. Herkes sadece Valorant'ta var gibi düşünüyor.
Yoo, var olsa bile bunun bir oranı var. Ben R6 oynuyorum mesela 10 maçtan birinde toksik gelir, o da gelirse artık.

Geri
Yukarı