Valorant Optimizasyon Düzeldi mi?

Bir tane laptop incelemesine baktım. RTX 3060 var fakat MUX Switch desteği yok. Adam 180 FPS'i görüyordu. Bu oyun optimizasyon olarak sıkıntılı. Vanguard desen zaten %20 CPU kullanıyor iyice işlemciyi yoruyor.

Maplerdeki gereksiz detayları kaldırma seçeneği olsa daha iyi olur DLSS düşük sistemli oyunlara getirilmiyor zor.

R6 da DLSS işe yarıyordu. Bence R6 çok da yüksek sistem isteyen bir oyun değil. Şu anki laptopum 70FPS açıyorsa birçok PC sıkıntısız açar diye düşünüyorum.

Ee bu mantıktan gidecek olursak alalım bir PC ömür boyu bütün oyunları sorunsuz oynayalım :) PC aynı PC olduğu için zaten PC'nin kabahati :)

Dostum PC'de eğer SSD yavaşlaması ya da işlemcinin fazla ısınması gibi bir sorun yoksa bu oyunun sorunu olduğu anlamına gelir ve evet eğer bir bilgisayar alıp düzenli bakımını yaparsanız ilk gün ki kullanabilirsiniz. Tabii SSD veya HDD'yi bir süre sonra değiştirmek gerekir onlarda FPS'i artırmayan bileşenler zaten.

Dostum PC'de eğer SSD yavaşlaması ya da işlemcinin fazla ısınması gibi bir sorun yoksa bu oyunun sorunu olduğu anlamına gelir ve evet eğer bir bilgisayar alıp düzenli bakımını yaparsanız ilk gün ki kullanabilirsiniz. Tabii SSD veya HDD'yi bir süre sonra değiştirmek gerekir onlarda FPS'i artırmayan bileşenler zaten.

Hocam konunun çok farklı bir yerindesiniz siz :). Sürekli güncellenen, sürekli dinamik kalan ve yeni varyasyonlar eklenen bir oyunu yıllarca aynı sistemle aynı performansla oynayamazsınız. Örneğin 10 yıl önce aldığınız PC ile şu an Valorant'ı iyi bir performansla oynayabilir misiniz? Hayır tabii ki. Benim anlatmak istediğim olayda bu. Oyun güncellendikce mevcut elde bulunan sistem eğer orta halliyse zamanla performans düşüşü olacaktır bu da oyunun değil bilgisayarın sorunu olacaktır. :)

Geri
Yukarı