Valorant oynarken 11400H 92 derece oluyor

juztanq

Decapat
Makaleler
1
Yer
Aksaray
Daha fazla  
Merhaba sorunumu hızlıca anlatayım. Ben Online oyuncusuyum genellikle ve son zamanlarda Valorant'ın ilk 10 dakikasında sıcaklıklarım hissedilir derecede artıyor oyunu ise en düşük grafiklerde oynuyorum. Center uygulamasından baktığımdada 92 derecelerde cpum ekran kartı ise normal 60 derecelerde ama sorun şu ki bu hiçbir zaman inmiyor ve indirmem içinde fanı maksimum hıza almam gerekiyor ısındığı zaman bir performans düşüş olmuyor. Fazla iyi anlatamadım ama sistem özelliklerimi vereyim.
RAM 8 GB DDR4 Kingston.
Ekran kartı GTX 1650/144hz
Depolama M.2 SSD 256 GB.
İşlemcim i5-11400h 2.70GHz
Model ise Acer Nitro 5 AN515-57
Bu modeli Türkiye bulamayabilirsiniz çünkü bilgisayarım yurt dışından geldi ve yeni geliş tarihi ise 01.05.2022

Merhaba sorunumu hızlıca anlatayım. Ben Online oyuncusuyum genellikle ve son zamanlarda Valorant'ın ilk 10 dakikasında sıcaklıklarım hissedilir derecede artıyor oyunu ise en düşük grafiklerde oynuyorum. Center uygulamasından baktığımdada 92 derecelerde cpum ekran kartı ise normal 60 derecelerde ama sorun şu ki bu hiçbir zaman inmiyor ve indirmem içinde fanı maksimum hıza almam gerekiyor ısındığı zaman bir performans düşüş olmuyor. Fazla iyi anlatamadım ama sistem özelliklerimi vereyim.
RAM 8 GB DDR4 Kingston.
Ekran kartı GTX 1650/144hz
Depolama M.2 SSD 256 GB.
İşlemcim i5-11400h 2.70GHz
Model ise Acer Nitro 5 AN515-57
Bu modeli Türkiye bulamayabilirsiniz çünkü bilgisayarım yurt dışından geldi ve yeni geliş tarihi ise 01.05.2022
Macununuzu yenilemeyi deneyin,bilgisayar soğutucu kullanabilirsiniz.

Yaz aylarında çoğu dizüstü bilgisayar için işlemci sıcaklığı, 85-95 derece arası normal değerler artık(tam yük için), çünkü işlemciler çok güçlendi. Çok sorun oluyorsa biosta varsa işlemci PB gibi bir ayar onu kapatın, birde bilgisayarla zemin arasındaki mesafeyi açın.

2.5 aylık bir dizüstü için termal bakım henüz erken sayılabilir. Düz bir zeminde kullanmaya çalışın. Undervolt da deneyebilirsiniz. Garanti sıcaklık düşüşü sağlar.

2.5 aylık bir dizüstü için termal bakım henüz erken sayılabilir. Düz bir zeminde kullanmaya çalışın. Undervolt da deneyebilirsiniz. Garanti sıcaklık düşüşü sağlar.

Undervolt nasıl yapılır bir sorun çıkarır mı?

Arkadaşlar termal bakım yapanız demişsiniz fakat bilgisayar yeni ve götürme gereği duymuyorum farklı bir yöntemi olan var mı? Ve laptop soğutucusu ne kadar düşürür ve önerisi olan var mı soğutucu olarak. (yardımlarınız için yinede teşekkürler)

@juztanq Undervolt herhangi bir problem çıkarmaz. ThrottleStop kullanabilirsiniz. Tabii voltaj kontrolü kilitliyse eğer (Intel 11. nesillerde kilitledi) açmanız, sonrasında adaptif şekilde voltaj kısmanız gerek. Nasıl yapıldığına göz atmak isterseniz:
Yine de 92 derece işlemci için çok kötü sayılmaz. Kaç derecede throttle oluyor bakmak gerek ancak 92'de olmadığı kesin. Bu da normal şekilde kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı