ASUS FX705DU 92 derece oluyor

berberdayi

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, ASUS FX705DU laptop var elimde. 16 GB RAM çift slot, 1660 Ti ekran kartı, Ryzen 7 3570H işlemci mevcut. Sıcaklık derecesi çok yüksek. 92 dereceye kadar çıkıyor. Sebebi ne olabilir?

Dosya Ekleri

• IMG_20210529_143714.jpg
    IMG_20210529_143714.jpg
    93,6 KB · Görüntüleme: 97
Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı Laptop'a sahibim ve kronik bir ısınma sorunu var kendisinin altında açık olmayan ısı delikleri var onları açabilirsiniz veya kaliteli bir termal macun sürmeyi deneyebilirsiniz. Reddit'te görmüştüm altında açık olmayan ısı deliklerini açmanın işe yaradığını söylüyorlar. @olyshoweR'ın dediği gibi undervolt yapabilirsiniz internette çok Türkçe rehber yok ama 3750h için.

Kusura bakma kral ama ben pek anlamıyorum undervolt nedir?

Undervoltta voltajı düşürüyorsunuz hocam. Mesela ben undervoltlu kullanıyorum laptopumu. Isıda birazcık düşüş var ama kayda değer değil. Oyuna göre underclock da yapabilirsiniz.
Kusura bakma kral ama ben pek anlamıyorum undervolt nedir?
1 sene önce aldım ısınma vardı ama 78 falan oluyordu en fazla fan çıkışlarına bakıyorum hava bile cıkmiyor.
Sıcaklıklar normal 1 seneye göre. termal macun yenilemesi ve fan temizliği yaptırmanız lazım.

Undervoltta voltajı düşürüyorsunuz hocam. Mesela ben undervoltlu kullanıyorum laptopumu. Isıda birazcık düşüş var ama kayda değer değil. Oyuna göre underclock da yapabilirsiniz.

Sıcaklıklar normal 1 seneye göre. Termal macun yenilemesi ve fan temizliği yaptırmanız lazım.

İşte ben undervolt falan anlamıyorum şimdi servise versem laptopu ne söylemem lazım macun mu sürün diyeyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı