Valorant oynarken anlık takılmalar

KranKheit

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba herkese. Genelde rekabetçi tarzda oyunlar oynuyorum ve bu anlık yaşanılan takılmalar oyun zevkimi mahvediyor. Çözüm olarak denediklerim ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp tekrar kurmak, SSD sağlık durumunu kontrol etmek ( bir sorun çıkmadı), Windows 10 güncellemesini yapmak, güç ayarlarını nihai performansa almak, XMP profilini kontrol etmek ve en son da format atıp oyunu yeniden kurmak. Bunları yapmama rağmen, maalesef bir değişiklik olmadı anlık takılmalar yaşıyorum ve aldığım FPS değerleri beni hiç tatmin etmiyor. Afterburner'la takip ettiğime göre ekran kartı kullanımı %50'yi pek geçmiyor ve hatta anlık 6-10 arası düşüp çıkıyor.

Sistemim;
- MSI B250M GAMING PRO.
- i5 7400.
- Sapphire RX 590 8 GB Nitro +
- Corsair Vengeance 2x8 2400MHz RAM.
- Lexar 500GB M.2 SSD.

Dosya Ekleri

• VALORANT.jpg
    VALORANT.jpg
    309,7 KB · Görüntüleme: 686
  • VALORANT-2.jpg
    VALORANT-2.jpg
    298,4 KB · Görüntüleme: 512
  • VALORANT-3.jpg
    VALORANT-3.jpg
    297,3 KB · Görüntüleme: 570
Grafik ayarlarını yükseltin. İşlemci %95-100 aralığında kullanıldığı için oyun içinde %100 olup tıkandığı anlarda takılma yaşıyorsunuz. Valorant için tüm ayarları en sona getirip bir kez daha deneyin.

Çözünürlük ayarın kaç? İşlemci tıkanmış görünüyor, grafik kalitesi ve çözünürlük yükselt.

İyiki ryzen çıktı yoksa intel bu 4 çekirdekli işlemcileri bize 10 sene daha kakalardı.

Grafik ayarlarını yükseltin. İşlemci %95-100 aralığında kullanıldığı için oyun içinde %100 olup tıkandığı anlarda takılma yaşıyorsunuz. Valorant için tüm ayarları en sona getirip bir kez daha deneyin.
Çözünürlük ayarın kaç? İşlemci tıkanmış görünüyor, grafik kalitesi ve çözünürlük yükselt.

İyiki ryzen çıktı yoksa intel bu 4 çekirdekli işlemcileri bize 10 sene daha kakalardı.
1920-1080p 144hz ayarlarda bütün her şey en sonda oynuyorum ama değişen bir şey yok

FPS'de değişiklik olmayacak. İşlemci rahatlayacak ve drop yaşamayacaksın.

Masaüstünden ekranı 2560x1440 yap sonra oyun ayarlarından da aynı çözünürlüğe getir.
Hocam dediğin gibi yapmaya çalıştığımda ekran fotoğraftaki gibi oluyor .

Dosya Ekleri

• VALORANT-çöz-1.jpg
    VALORANT-çöz-1.jpg
    108,8 KB · Görüntüleme: 559
  • VALORANT-çöz-2.jpg
    VALORANT-çöz-2.jpg
    109,8 KB · Görüntüleme: 595

Yeni konular

Geri
Yukarı