Valorant oynarken bilgisayar kapanıyor

Zeroonfith

Hectopat
Valorant'ı açıyorum. Oyuna girerken bazen biraz gecikiyor. Asıl sorunum ise raunt bitince bilgisayar birden bire kendini kapatıyor. Aslında kapatıyor mu yoksa uyku moduna mı alıyor onu da anlamıyorum. Her oyun olmuyor günde 5 6 oyun atıyorsam 2'sinde oluyor. Bilgisayarımın özellikleri; RX 590 8 GB, Ryzen 5 2600X, 16 GB RAM. Yardımcı olursanız sevinirim.

Valorant'ı açıyorum. Oyuna girerken bazen biraz gecikiyor. Asıl sorunum ise raunt bitince bilgisayar birden bire kendini kapatıyor. Aslında kapatıyor mu yoksa uyku moduna mı alıyor onu da anlamıyorum. Her oyun olmuyor günde 5 6 oyun atıyorsam 2'sinde oluyor. Bilgisayarımın özellikleri; RX 590 8 GB, Ryzen 5 2600X, 16 GB RAM. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bilgisayar in çok ısındığı için kendini kapatıyor olabilir sıcaklık değerlerine baktınız mı?

Tekrardan sıcaklık değeri konrtrolu yaptım 69 derece çıktı makine fanı otomatikte çalıştırmıyor sanırım. Ne yapmamı tavsiye edersiniz fanı kaç hızında çalıştırayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tekrardan sıcaklık değeri konrtrolu yaptım 69 derece çıktı makine fanı otomatikte çalıştırmıyor sanırım. Ne yapmamı tavsiye edersiniz fanı kaç hızında çalıştırayım.

ASUS GPU Tweak 2 programını indirin, oradan fan Speed'i kontrol edebilirsiniz. Anakart modeliniz uyumluysa eğer BIOS'ta belki fan hızı ayarları olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tekrardan sıcaklık değeri konrtrolu yaptım 69 derece çıktı makine fanı otomatikte çalıştırmıyo sanırım.Ne yapmamı tavsiye edersiniz fanı kaç hızında çalıştırayım.
69 derece kötü bir ısı değeri değil. Sorunun sıcaklıktan olacağını sanmıyorum. Ekran kartlarında 80 dereceden fazlası sorun olmaya başlıyor.
Herhangi bir ayar yapmanıza gerek yok.

Sadece Valorant'ta mı oluyor?

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı