Valorant oynarken işlemci 90 derecede oynuyor

FurkanBitim

Centipat
Daha fazla  
RAM
2x8 5200 mhz
Ekran kartı
rtx4060
İşlemci
ryzen 5 7500F
Son zamanlarda Valorant oynarken kasmaların ve FPS düşmelerinin yaşandığını fark ettim ve sıcaklık değerine baktığımda fotoğraftaki değerlere sahip oluyorum. Valorant'ı alt+tab'a aldıktan 3-5 saniye içerisinde ise ısı 74-75 derecelere düşüyor. Ne yapmalıyım? (bilgisayarı alalı yaklaşık 7 ay olacak)

Dosya Ekleri

• Screenshot_10.png
    Screenshot_10.png
    903,3 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleyen: Moderatör:
Son zamanlarda Valorant oynarken kasmaların ve FPS düşmelerinin yaşandığını fark ettim ve sıcaklık değerine baktığımda fotoğraftaki değerlere sahip oluyorum. Valorant'ı Alt+Tab'a aldıktan 3-5 saniye içerisinde ise ısı 74-75 derecelere düşüyor. Ne yapmalıyım? (bilgisayarı alalı yaklaşık 7 ay olacak)

Termal macun değiştirin bu değerler normal.

Termal macunu yenileyebilirsin kardeşim. Büyük ihtimalle ondandır. Valorant işlemciyi ısıtan bir oyun, bu sıcaklıklara çıkması normal. Düşmesini istiyorsan stock soğutucuyu yükseltmen lazım.

Son zamanlarda Valorant oynarken kasmaların ve FPS düşmelerinin yaşandığını fark ettim ve sıcaklık değerine baktığımda fotoğraftaki değerlere sahip oluyorum. Valorant'ı alt+tab'a aldıktan 3-5 saniye içerisinde ise ısı 74-75 derecelere düşüyor. Ne yapmalıyım? (bilgisayarı alalı yaklaşık 7 ay olacak)
İşlemci fanı kule tipi mi?

Son zamanlarda Valorant oynarken kasmaların ve FPS düşmelerinin yaşandığını fark ettim ve sıcaklık değerine baktığımda fotoğraftaki değerlere sahip oluyorum. Valorant'ı Alt+Tab'a aldıktan 3-5 saniye içerisinde ise ısı 74-75 derecelere düşüyor. Ne yapmalıyım? (bilgisayarı alalı yaklaşık 7 ay olacak)

İşlemci bakımını yaptırdın mı macun falan sürdürdünmü veya toz temizliği yaptırdın mı daha önceden

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı