Valorant oyun gecikmesi ayarı yok

Eren akn

Femtopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Valorant'ta bildiğiniz gibi oyun gecikmesi FPS paket kaybı vb. her şeyin değerlerine bakabiliyoruz. Bende niteliklere geldiğimde oyun gecikmesi yok.

Ekran kartı RX570 8 GB
Acaba sadece NVIDIA ekran kartlarında mı var bilmiyorum ancak yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende ayar hala duruyor. NVIDIA ile alakalı olabilir dediğin gibi. AMD sahibi bir başkası da bakarsa emin olabiliriz durumdan.
valo g.png

RX 5500XT Kullanıyorum Bende de yok.
Anladım teşekkürler
Bende ayar hala duruyor. NVIDIA ile alakalı olabilir dediğin gibi. AMD sahibi bir başkası da bakarsa emin olabiliriz durumdan.
Eki Görüntüle 1034932
Evet Nvidia kartlards geçerli bir ayar büyük ihtimal
AMD bi işinide düzgün yapabilise aynı seviyede olan Nvidia ekran kartı yayında bile 200 FPS altı görmüyor arkadaşımda var ben ise yayında 110 100 90 görüyorum. Şaka gibi ve bu kart şuan 7 bin TL satılıyor letgoda

Valorant söz konusu olunca eşit seviyede ekran kartlarının farklı sonuç vermesi biraz da işlemci nedeniyle. Yüksek frekanslı ve çok çekirdekli işlemciler Valorant oyununda daha iyi sonuç veriyor. Biraz işlemci ağırlıklı bir oyun yani. NVIDIA teknolojilerini göze sokmakta daha başarılı ama o bir gerçek. :)

Valorant söz konusu olunca eşit seviyede ekran kartlarının farklı sonuç vermesi biraz da işlemci nedeniyle. Yüksek frekanslı ve çok çekirdekli işlemciler Valorant oyununda daha iyi sonuç veriyor. Biraz işlemci ağırlıklı bir oyun yani. NVIDIA teknolojilerini göze sokmakta daha başarılı ama o bir gerçek. :)
Nvidia başarılı evet ama söz konusu anlamadığım olay şuydu benim arkadaşımla aynı işlemcilere sahibiz 😃

Malesef 1650 Super arkadaşımdaki onunki bi tık daha iyi olabilirmi bilmiyorum ama aynı seviyr gibiler bsktıgım çoğu testte öyle 4 GB Rami var onun ama gddr6 o ekran kartı

VRAM değil de sistem RAM'i önemli bir fark oluyor. Bir cihazda 8GB, diğer cihazda 2x8 GB varsa çift kanal olan çok daha iyi sonuç alır. RAM frekansları bile önemli bir etken.

VRAM değil de sistem RAM'i önemli bir fark oluyor. Bir cihazda 8GB, diğer cihazda 2x8 GB varsa çift kanal olan çok daha iyi sonuç alır. RAM frekansları bile önemli bir etken.
AA evet brom onu söylemeyi unuttum MHz Ler bile aşırı farkediyor.
Benim PC 8 GB DDR3 3200 var .
Arkadaşımda 2x8 toplam 16 GB var 3200 MHz ddr4
AA evet brom onu söylemeyi unuttum MHz Ler bile aşırı farkediyor.
Benim PC 8 GB DDR3 3200 var .
Arkadaşımda 2x8 toplam 16 GB var 3200 MHz ddr4
Çoğu FPS farkı büyük ihtimal ramden 16 GB yapsam iyi olurdu ancak PC garantide şuan

Geri
Yukarı