Valorant P2W bir oyundur

LeonS.Kennedy

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bunu, bugün aldığım Ulupençe skini ile görmüş oldum.

FPS ve HZ farkı: kesinlikle ve kesinlikle inanılmaz derecede fark ettiriyor.
Bu oyunu; Immo, Gold, Silver, Dia elodaki kişilerle oynadım ve çoğu yakın arkadaşım.
Hepsine sordum; kanka sistemin nasıl? kaç fps ve kaç hz alıyorsun?
Cevaplar belliydi; en düşüğü 144Hz(320Hz ile oynayan arkadaşım bile var), 350fps.
Beni tekte indiren rakiplere soruyordum; kaç Hz? diye, cevap belliydi: 144Hz.
Ve ben 60FPS sabit ve 60Hz ile oynuyorum.
İnternet Cafeye gittiğimde ise iyi bir sistem olduğundan ötürü maçı taşıyordum.

Skinlerin etki etmesi...
Asil, Kuronami, Ulupençe, Kaos, Yağmacı ve aynı türden skinler...
Hepsi etki ediyor oyuna ve inanılmaz derecede fark yaratıyor.
Bu skinlerin sesleri, diğer skinlere oranla daha düşük, daha yumuşak sesli.
Skinlerimde Himaye, Ejderin buyruğu falan var ve bunlarla bu kadar iyi öldüremiyorum; özellikle Ejderin buyruğu ile...
Bugün itibariyle Ulupençe skini aldım ve maç içerisinde MVP oldum; çok rahat vurabiliyordum.
Phantom'da Iyon var, fakat uzak mesafeden one tap yapılmadığı için almıyorum pek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sinir stresle açılmış, bence tamamen yanlış bir konu olmuş. Bende skinlerle oynarken, custom oynamaktan çok daha keyif alıyorum ve dediğiniz gibi daha etkili oluyorum. Ama bu demek değildir ki oyun P2W. Lolde bile skinle daha iyi oynuyorum. Yani @mastin arkadaşımızın da dediği gibi tamamen psikolojik.

Oyun P2W'e yakın oyun. Her skinin silah tepkisi çok farklı. Bu da P2W olarak algılanmasına sebep oluyor ki gayet doğru gibi ya.

Tamamen gereksiz bir konu. FPS ve HZ farkı dediğin olay tüm rekabetçi oyunlarda geçerli. Skin seslerinin ise oynanışa etki etmesi kişiye göre değişir, sonuç itibari ile verdiğin hasarı artırmıyor. Oynamayı beceremediğin her oyuna sallarsan işin zor.

Tamamen gereksiz bir konu. FPS ve HZ farkı dediğin olay tüm rekabetçi oyunlarda geçerli. Skin seslerinin ise oynanışa etki etmesi kişiye göre değişir, sonuç itibari ile verdiğin hasarı artırmıyor. Oynamayı beceremediğin her oyuna sallarsan işin zor.
Hayır güzel kardeşim sallamıyorum. 1920x1080p ile rakipe one-tap yapabilirsin, ancak 1280x960 ile zar zor yapabilirsin ve bunun sebebi ise hitbox olayı. Crosshairi rakibin kafasına götürüp vurduğumda 40 vurmuş gibi gözüküyor Vandal ile, ama 1080p ile zar zor fps drop yiyerek oynadım 1-2 maç ve counter strafing yaparak hs atıyordum.

Ben rakibi, crosshair yerleştirip bekleyince tam sıkacakken rakip aniden beni vurdu, bunun sebebi %30 kas hafızası, %70 ise iyi bir sistemin verdiği rahatlık.
Buna tam olarak P2W bir oyun denmez, çünkü o skinlerin psikolojik olarak sana daha iyi hissettiriyor olması oyunu oynarken daha özgüvenli(?) olmanı sağlıyor.

Skinler konusunda tartışılır ama sistem olarak P2W bir oyun.

Geri
Yukarı