Valorant RAM 8 GB yapılırsa FPS artar mı?

eymoooo

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Öncelikle Valorant'ın işlemci üzerine odaklı olduğunu biliyorum. Sistemim aşağıdaki gibidir,

Intel Core i3-5005U CPU 2.00GHz
4 GB RAM.
Intel HD Graphics 5500 512MB.
256 GB SSD.

Bu sisteme 4 GB RAM eklersem daha fazla FPS artışı yaşar mıyım?..

Herkese merhaba. Öncelikle Valorant'ın işlemci üzerine odaklı olduğunu biliyorum. Sistemim aşağıdaki gibidir,

4 GB RAM.
256 GB SSD.

Bu sisteme 4 GB RAM eklersem daha fazla FPS artışı yaşar mıyım?

Ben i7 6500u NVIDIA GeForce 920M ile 120-30 FPS alıyordum akıcı değildi pek ümitlenmeyin FPS odaklı zor oynarsınız.

Laptop da işlemciyi nasıl değiştirsin? Intel 4. nesil sonrasında işlemci değişmiyor diye biliyorum.
FPS olarak çok düşük olur FPS artışı için işlemciyi yükseltmek gerek droplardan kurtulursun anca.
Bu arada eğer çift kanal yapacaksanız artacaktır ama artmasa bile yapmanızı öneririm. Artık hiçbir uygulama açık değilken bile Windows 3.5 GB falan RAM kullanıyor. RAM kaynaklı droplarınız varsa onları da çözer muhtemelen. Ayrıca eski bir laptopa benziyor, yaptırmadıysanız kesinlikle termal macun değiştirtmenizi öneririm. Sıcaklık olarak çok fark ettiriyor, I5 5200U GT840M laptopum varken drop sorunlarımı çözmüştü.

Son düzenleme:

4 GB RAM.
256 GB SSD.

Bu sisteme 4 GB RAM eklersem daha fazla FPS artışı yaşar mıyım?..
+10 +20 fps artar en fazla dual channel olduğu için artar drop sayısınız azalır.

Açıkcası sistem düşük 4gb ram ekleseniz fps artışı elbette yaşarsınız fakat gene fps düşü kalabilir.

4 GB RAM.
256 GB SSD.

Bu sisteme 4 GB RAM eklersem daha fazla FPS artışı yaşar mıyım?

Ufak bir değişim olabilir çok fazla bir şey beklemeyin.

Yani hocam ben RX 6650 XT ile oynarken 3 GB VRAM kullanıyor arkadaşın hem 512 MB hem de dahili grafik, işlemcisi 2 çekirdek pek Ultra bir şeyler değişmez ama Windows akıcılığı artar.

Yani hocam ben RX 6650 XT ile oynarken 3 GB VRAM kullanıyor arkadaşın hem 512 MB hem de dahili grafik, işlemcisi 2 çekirdek pek Ultra bir şeyler değişmez ama Windows akıcılığı artar.
Dahili grafiklerde VRAM'i biz ayırmıyor muyduk? Hem 6650 XT ile Intel HD 5500 bir tutulamaz VRAM kullanımında, hem aralarında 6-7 yıl fark var hem de dağlar kadar performans farkı var. Performansları aynı olsaydı bile eşit VRAM kullanma ihtimalleri çok düşük olurdu, her kartın VRAM tüketimi farklıdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı