Valorant rank belirleme

muhammed burak

Hectopat
Valorant'ta derecesiz maçların bir önemi var mı? Ben var diye biliyorum ve maçları ciddi şekilde oynuyorum, hesabı yeni açtım ilk 20 mi maçımdan 15 tanesini attım. Sizce rank belirlenmede çok önemli bir rol oynuyor mu? Aşagıya aldıgım Killer'in SS'ini atacagım. Maçların çogunda neredeyse 30 vurdum 44 vurdugum maçta oldu. Ve çogunda MVP oldum. Yardımınız için teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• Valorant Screenshot 2020.11.15 - 12.34.54.02.png
    Valorant Screenshot 2020.11.15 - 12.34.54.02.png
    662,3 KB · Görüntüleme: 943
  • Valorant Screenshot 2020.11.15 - 12.35.05.80.png
    Valorant Screenshot 2020.11.15 - 12.35.05.80.png
    656,4 KB · Görüntüleme: 857
Son düzenleme:
İlk derecesiz maçları elbette gizli bir ELO değeri belirliyor. Ancak ilk dereceli maçından sonra artık derecesiz maçlar hiçbir şekilde etki sağlamıyor. Dereceli oynayana kadar oynadığın bütün derecesizler dahil mi bilemeyeceğim ancak hesabın ilk 20 derecesiz maçı mutlaka gizli ELO değerine etki sağlıyor.

Tabii burada bir önceki mevsimlerin hiçbirinde dereceli maç atmadığınızı varsayarak söylüyorum bunu.

İlk derecesiz maçları elbette gizli bir elo değeri belirliyor. Ancak ilk dereceli maçından sonra artık derecesiz maçlar hiçbir şekilde etki sağlamıyor. Dereceli oynayana kadar oynadığın bütün derecesizler dahil mi bilemeyeceğim ancak hesabın ilk 20 derecesiz maçı mutlaka gizli elo değerine etki sağlıyor.

Tabii burada bir önceki mevsimlerin hiçbirinde dereceli maç atmadığınızı varsayarak söylüyorum bunu.

Yok yeni hesap açtım. Evet gizli elo değeri var diye biliyorum. Sizce iyi gidiyor muyum? Bir de atıyorum 5 maçtan 5'ini kazanırsam neye atabilir, veya 4, 3 tahmin edebilir misiniz?

İlk derecesiz maçları elbette gizli bir ELO değeri belirliyor. Ancak ilk dereceli maçından sonra artık derecesiz maçlar hiçbir şekilde etki sağlamıyor. Dereceli oynayana kadar oynadığın bütün derecesizler dahil mi bilemeyeceğim ancak hesabın ilk 20 derecesiz maçı mutlaka gizli ELO değerine etki sağlıyor.

Dediklerine katılıyorum, ben yazarken sen yazdığın için yazmaktan vazgeçtim :D Dereceli oynayana kadar bütün derecesizler değil, ilk 20 maç rütbe için ELO etkiliyor.

@muhammed burak Bunu tahmin etmek pek kolay değil ancak Gold veya daha üstü başlatabilir. Bu performansa göre de değişiklik gösteriyor. Yerleştirme maçlarında kazanmaktan çok bireysel performansa bakıyor. Daha fazla maç attıkça zamanla sadece kazanarak da rank atlayabiliyorsun. Bunun üzerinde halen çalışıyorlar ve değiştirilebilir.

Ek olarak 3 Mayıs tarihinden kalma 2 farklı görüntü ekliyorum aşağıya. Bunlar kapalı betaya ait. Kapalı betada ilk defa dereceliler açıldığında ilk 5 maçı da kazanıp ortalama bir performans göstermiştim. Kaldı ki çoğunda support karakter oynamıştım. 5'ini de kazanmama rağmen Bronze 3 atmıştı. Bunu geçtim aynı dönemde ilk 5 maçı kazanıp Diamond 1 başlayan bir yayıncı daha vardı, sırf bu yüzden SS almıştım. Elbette bireysel performansın etkisi olduğunu biliyorum ancak bu CS:GO gibi bir oyun olmadığı için çoğu maç siz 30 bile vurmadan bitebiliyor.

1.png
2.png

@muhammed burak bunu tahmin etmek pek kolay değil ancak Gold veya daha üstü başlatabilir. Bu performansa göre de değişiklik gösteriyor. Yerleştirme maçlarında kazanmaktan çok bireysel performansa bakıyor. Daha fazla maç attıkça zamanla sadece kazanarak da rank atlayabiliyorsun. Bunun üzerinde halen çalışıyorlar ve değiştirilebilir.

Ek olarak 3 Mayıs tarihinden kalma 2 farklı görüntü ekliyorum aşağıya. Bunlar kapalı betaya ait. Kapalı betada ilk defa dereceliler açıldığında ilk 5 maçı da kazanıp ortalama bir performans göstermiştim. Kaldı ki çoğunda Support karakter oynamıştım. 5'ini de kazanmama rağmen Bronze 3 atmıştı. Bunu geçtim aynı dönemde ilk 5 maçı kazanıp diamond 1 başlayan bir yayıncı daha vardı, sırf bu yüzden SS almıştım. Elbette bireysel performansın etkisi olduğunu biliyorum ancak bu CS:GO gibi bir oyun olmadığı için çoğu maç siz 30 bile vurmadan bitebiliyor.

Eki Görüntüle 738331
Eki Görüntüle 738333

Peki ben 20 maçı atsam, dereceli açılsa 20 maçtan sonra önemsiz degilmi, artık derecesiz maçlar.

Onu tam olarak bilmiyorum. İlk 20 derecesiz maçın gizli ELO değerine etki sağladığını, ilk dereceli maçının ardından hiçbir derecesiz maçının etki sağlamadığını biliyorum. Şu an için Immortal ve üstünde yeni bir sistem deniyorlar. Bireysel performans değil de kazanıp kaybetmeye bağlı olarak rank atlama olayı. Çünkü kazanmak eğer iyi bir performans göstermediysen pek işine yaramıyor açıkçası. Bu yaptıkları test başarılı bulunursa, geribildirimler iyi yönde olursa bütün derecelere getireceklerini söylediler.

Ayrıca rank atlamada kazanmak ve iyi performans da bir yere kadar getirebiliyor. Galibiyet ne kadar farklı olursa (örnek olarak 13-0 kazanmakla 13-11 kazanmanın arasında çok büyük fark var) o kadar fazla ilerleme kat ediyorsun. Diğer oyunların aksine Valorant'ta her ne kadar direkt MMR değeri gösterilmese de maç sonunda derece ne kadar düşmüş ne kadar yükselmiş seni bilgilendiriyor.

Bu galibiyet farkı da kaybeden takımda "zaten kaybettim" diye oyunu oynamayı bırakanları engellemek için bir bakıma güzel. Yine kolayca pes edenler olacaktır ancak kaybederken daha az derece kaybetmek adına sonuna kadar savaşma imkanın oluyor. Oyun sana kazandın kaybettin diye bakmıyor, nasıl kaybettin ve nasıl kazandın bunu da soruyor.

Geri
Yukarı