Valorant Satıldıktan sonra geri alınan hesap

Aynı zamanda dava işleri nasıl yürüyor bir fikri olan varsa yazsın, bu kadar az kanıtla söze karşı söz ile gidip beni dava edebilir mi? Mahkemeye gitmem gerekecek mi veya avukat tutmam vs. bilgisi olan varsa ve söylerse sevinirim.

Hocam siteyle görüşün. Ayrıca o kadar saçma ve kanıt bile sayılamayacak bir videoyla dava açılamaz. Ancak siteyle görüşmenizde yarar var. Çünkü sözleşmedeki o madde biraz sıkıntılı. Ancak net bir kanıt olmadığı için bir şey olacağını zannetmiyorum.

Hocam siteyle görüşün. Ayrıca o kadar saçma ve kanıt bile sayılamayacak bir videoyla dava açılamaz. Ancak siteyle görüşmenizde yarar var. Çünkü sözleşmedeki o madde biraz sıkıntılı. Ancak net bir kanıt olmadığı için bir şey olacağını zannetmiyorum.
Siteyle görüştüm ve cevaplarını yazdım zaten.

Yönetici
9 saat önce

Ortak yol bulmaya çalışmanız gerekmekte eğer ortak yolu sağlayamıyorsanız iade yapmanız gerekir.

Bunun yeterli olmadığını falan da söyledim ama cevap yok otomatik mesaj atıyor site sadece. Yazdıkları otomatik mesaj da şu;

Destek vermek için mesajlaşma bölümünden kendisine ulaşmanız gerekmektedir. Aksi takdirde alıcınız hakkınızda şikayet oluşturacak ve biz de gerekli bilgiler savcılık ile paylaşmak durumun da kalacağız.

Sitenin onaylı satıcısı olmam, ilk defa bu sorunu yaşamam ve bundan çok daha değerli valorant, steam, faceit hesapları satmış olmamı bilmesi dışında bir sorun yok ama saçma şekilde alıcının tarafını tutuyorlar sürekli.

Siteyle görüştüm ve cevaplarını yazdım zaten.

Yönetici
9 saat önce

Ortak yol bulmaya çalışmanız gerekmekte eğer ortak yolu sağlayamıyorsanız iade yapmanız gerekir.

Bunun yeterli olmadığını falan da söyledim ama cevap yok otomatik mesaj atıyor site sadece. Yazdıkları otomatik mesaj da şu;

Destek vermek için mesajlaşma bölümünden kendisine ulaşmanız gerekmektedir. Aksi takdirde alıcınız hakkınızda şikayet oluşturacak ve biz de gerekli bilgiler savcılık ile paylaşmak durumun da kalacağız.

Sitenin onaylı satıcısı olmam, ilk defa bu sorunu yaşamam ve bundan çok daha değerli valorant, steam, faceit hesapları satmış olmamı bilmesi dışında bir sorun yok ama saçma şekilde alıcının tarafını tutuyorlar sürekli.
Kabul ettiğiniz madde sıkıntı çıkarabilir. Bir avukatla görüşün, ona göre hareket edin.

Dava açtıktan sonra karşı tarafın kazanacağını sanmıyorum, zaten hesap alım-satımları yasaklanmış bir oyun. Hesap ticaretinin yapılmasının yasak olduğu bir oyunda eğer hesabı satın alıyorsan tüm sorumluluk sana ait olur.

Arkadaşlar selam, ben GameSatış üzerinde Valorant hesap ticareti yapıyorum. Şu ana kadar bir sürü satışım var geçen gün bir satış yaptım sattığım hesap içerisinde 3500 TL skin olan 2 ay önce takas ile aldığım bir hesaptı, alıcı hesaba erişimini kaybettiğini söyledi ve hesabı geri istemediğini para iadesi istediğini söyledi .bunu hesabı aldıktan 24 saat geçmeden yazdı. Aynı zamanda GameSatış'in sözleşmesindeki şu maddeyi attı ve parasını iade etmezsem dava açacağını söyledi.

Riot hesap alış satışı yasak bunu biliyorum zaten sattığım hesapların hepsinin alıcılarına al sat hesabı olduğunu ve ilk sahibi olmadığımı belirtiyorum. Yine de bu şekilde dava açması mümkün müdür elinde olan tek kanıt desteğe attığı bir video ve videoda kullanıcı adı şifreyle giriş yapıyor ama girmiyor başka herhangi bir kanıtı vs. yok. Desteğe olayı anlattığımda ise aldığım cevap bu.

-
Yönetici
9 saat önce

-

Benim bu hesaptan kârım 250 TL iade yapmam demek +-600 TL zarar etmem demek durduk yere.
Yasa dışı iş yapıyorsun. Dava yersen kaybedersin.

Geri
Yukarı