Valorant savaş anında FPS düşmesi

ExecutioneR_

Kilopat
Makaleler
1
Valorant'ta normalde 180-200 FPS almama rağmen, savaş anında 120-100 FPS'lere kadar düşüyor. Monitörüm 144 Hz olduğu için 144 FPS'den düştüğü anda farkedebiliyorum. Grafik ayarları düşükte. Ne yapmam lazım?

Sistem:
Ryzen 3 3100.
GTX 1660 Super.
8 GB 3200 MHz RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Valorant'ta normalde 180-200 FPS almama rağmen, savaş anında 120-100 FPS'lere kadar düşüyor. Monitörüm 144 Hz olduğu için 144 FPS'den düştüğü anda farkedebiliyorum. Grafik ayarları düşükte. Ne yapmam lazım?

Sistem:
Ryzen 3 3100.
GTX 1660 Super.
8 GB 3200 MHz RAM.
Belki oyun tam ekranda değildir, ben de aynı sorunu yaşadım geçenlerde.

Sistem:
Ryzen 3 3100.
GTX 1660 Super.
8 GB 3200 MHz RAM.
Aynı sorunu yaşıyorum. Galiba VALORANT optimizasyonu güzel bir oyun olmadığından kaynaklanabilir.

Aynı sorun bende de var.

Savaş esnasında daha fazla grafik çizildiği için düşme olabilir. Düşük ayardan orta ayarlara çekip denesen bir de, yük biraz ekran kartına gitsin.

Hocamızın dediğini yaptım ama bir değişiklik olmadı maalesef, optimizasyonu bozuk oyunun kime sorsam aynılarını söylüyor.

Hocam, tamamen kaldırıp sıfırdan kurun. Çok fazla güncelleme almış valorantlarda yaşanan bir durum.

Aynı sorun bende de var.

Hocamızın dediğini yaptım ama bir değişiklik olmadı maalesef, optimizasyonu bozuk oyunun kime sorsam aynılarını söylüyor.

Dün biraz oynadım sanki FPS bir tık daha düşüktü ama sebebini anlamadım. Aynı güncellemede 200 altına hiç düşmezken 180 FPS gördüğüm oldu. Sürüm aynı sürüm, sistem ve sürücü aynı ne fark ettirdi bilmiyorum. Bu mesajda testi yaptıktan ertesi gün oldu.

Dün biraz oynadım sanki FPS bir tık daha düşüktü ama sebebini anlamadım. Aynı güncellemede 200 altına hiç düşmezken 180 FPS gördüğüm oldu. Sürüm aynı sürüm, sistem ve sürücü aynı ne fark ettirdi bilmiyorum. Bu mesajda testi yaptıktan ertesi gün oldu.

Hocam herkes aynısını söylüyor. 2 ay önceye kadar bende 230-220 altına inmezken şu an bazı durumlarda 150ye kadar bir düşüş yaşanıyor. Acilen düzeltilmesi lazım, sorun bilgisayarımda desem o da değil diğer oyunlarda oldukça yüksek FPS alıyorum. Optimizasyonu 1 senede halledemediler.

Yeni konular

Geri
Yukarı