Çözüldü Valorant seçim ekranına geç giriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Efe Kaya

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Valorant oynayanlar bilir maç bulduktan sonra 5 saniye sayınca haritanın resmi gözüküyor ondan sonra karakter seçim ekranı geliyor. Önceden bende herkesle aynı anda girerdim o ekrana fakat artık 20 30 saniye bekletir oldu. Oyun içinde FPS sıkıntım yok fakat bazen 2-3 saniyelik donmalar giriyor. Bu sorunları nasıl çözebilirim?

Özellikle seçim ekranına geç girmesini.

Sistem:
GPU: MSI 1050 Ti 4 GB
CPU: i5-7400 3.5GHz
RAM: 8 GB 2400MHz CL16
M2.SSD: Intel Optane 16 GB ( Bu RAM takviyesi SSD'sidir bildiğiniz depolama için değil)
Oyunu HDD'de kullanıyorum fakat SSD'de kullandığımdada çok bekletiyor.

Valorant'ı SSD'ye taşıyın.

Dediğim gibi SSD'de de aynı sorun var.

Ve önceden HDD kullandığımda bu sorun yoktu SSD ile aynı zamanda girerdi şimdi ikisinde de çok yavaş giriyor.
Bilgisayarın genel anlamda yavaşlamış olabilir yani hani format atıp, diskte bir sorun varsa onları çözüp yine aynı sürede yavaş girerse SSD değiştirmek çözüm olabilir belki.

Windows kaç? Driver güncellemeleri yapılı mı? Windows güncellemeleri yapılı mı? RAM, SSD, CPU'yu kullanan ağır bir işlem var mı arkada?
Güç planından ve ekran kartı uygulamasından maksimum gücü seçebilirsiniz.

Bilgisayarın genel anlamda yavaşlamış olabilir yani hani format atıp, diskte bir sorun varsa onları çözüp yine aynı sürede yavaş girerse SSD değiştirmek çözüm olabilir belki.

Bu olay olduktan sonra 3-4 defa falan format attım düzelmedi. Başka oyunlarda böyle maçlara girme sorunları olmuyor. Sadece Valorant'ta yaşıyorum garip bir şekilde. Ya 20 30 saniye geç giriyor ya da o kadar çok bekliyorum ki ceza yiyorum, 10 dk önce yedim ceza
Windows kaç? Driver güncellemeleri yapılı mı? Windows güncellemeleri yapılı mı? RAM, SSD, CPU'yu kullanan ağır bir işlem var mı arkada?

Windows 10, Güncellemeler tam, RAM 8 GB 2400MHz CL16, denediğim SSD'ler genel olarak 512 GB 530-560 MB's, CPU'ya binen ağır işlem yok hatta antivirüs programı çok az CPU ve RAM kullanıyor diye onu bile komple kapattım fakat 'neredeyse' hiç fark etmedi.

Bu olay olduktan sonra 3-4 defa falan format attım düzelmedi. Başka oyunlarda böyle maçlara girme sorunları olmuyor. Sadece Valorant'ta yaşıyorum garip bir şekilde. Ya 20 30 saniye geç giriyor ya da o kadar çok bekliyorum ki ceza yiyorum, 10 dk önce yedim ceza

Windows 10, Güncellemeler tam, RAM 8 GB 2400MHz CL16, denediğim SSD'ler genel olarak 512 GB 530-560 MB's, CPU'ya binen ağır işlem yok hatta antivirüs programı çok az CPU ve RAM kullanıyor diye onu bile komple kapattım fakat 'neredeyse' hiç fark etmedi.
İlginç gerçekten.

Bir başka arkadaş internet hızından kaynaklı olduğunu söylemiş, farklı bir internetle oyuna girmeyi deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı