Çözüldü Valorant seçim ekranına geç giriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Efe Kaya

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Valorant oynayanlar bilir maç bulduktan sonra 5 saniye sayınca haritanın resmi gözüküyor ondan sonra karakter seçim ekranı geliyor. Önceden bende herkesle aynı anda girerdim o ekrana fakat artık 20 30 saniye bekletir oldu. Oyun içinde FPS sıkıntım yok fakat bazen 2-3 saniyelik donmalar giriyor. Bu sorunları nasıl çözebilirim?

Özellikle seçim ekranına geç girmesini.

Sistem:
GPU: MSI 1050 Ti 4 GB
CPU: i5-7400 3.5GHz
RAM: 8 GB 2400MHz CL16
M2.SSD: Intel Optane 16 GB ( Bu RAM takviyesi SSD'sidir bildiğiniz depolama için değil)
Oyunu HDD'de kullanıyorum fakat SSD'de kullandığımdada çok bekletiyor.

Bir başka arkadaş internet hızından kaynaklı olduğunu söylemiş, farklı bir internetle oyuna girmeyi deneyin.

Onu denemedim fakat internetimden olacağını hiç zannetmiyorum çünkü 100 Mbps'lik ve Valorant'ta 10 pingli internet kullanıyorum.
NVIDIA Denetim Masası üzerinden 3D ayarların yönetilmesinden Valorant'ı seçin, her şeyi maksimum performans olarak seçin ve güç yönetimini de maksimum güç seçin.
Onu da yaptım :(.

Bir başka arkadaş internet hızından kaynaklı olduğunu söylemiş, farklı bir internetle oyuna girmeyi deneyin.
İnternetle alakası yok hocam bende de ilk maçta ekran hiç gelmiyor 2. maçta anında geliyor internetim de kötü.
Arkadaşlar Valorant oynayanlar bilir maç bulduktan sonra 5 saniye sayınca haritanın resmi gözüküyor ondan sonra karakter seçim ekranı geliyor. Önceden bende herkesle aynı anda girerdim o ekrana fakat artık 20 30 saniye bekletir oldu. Oyun içinde FPS sıkıntım yok fakat bazen 2-3 saniyelik donmalar giriyor. Bu sorunları nasıl çözebilirim?

Özellikle seçim ekranına geç girmesini.

Sistem:
GPU: MSI 1050 Ti 4 GB
CPU: i5-7400 3.5GHz
RAM: 8 GB 2400MHz CL16
M2.SSD: Intel Optane 16 GB ( Bu RAM takviyesi SSD'sidir bildiğiniz depolama için değil)
Oyunu HDD'de kullanıyorum fakat SSD'de kullandığımdada çok bekletiyor.

Oyunu yönetici olarak başlatmayı denedin mi?

Oyuna girmeden önce 60FPS'e kısıtlamayı denediniz mi?

Hocam oldu hızlı girdi çok teşekkür ederim.
Garip çünkü oyunda 150 fps falan alıyom.
😁
Oyuna girmeden önce 60FPS'e kısıtlamayı denediniz mi?

Hocam peki oyun içindeki 2-3 saniyelik donmalara yapabileceğim bir şey biliyor musunuz 60FPS limitini denerken oyuna girdimde yine takılmalar oluyor😀

Geri
Yukarı