Valorant Türkiye'de fiyat değişikliğine gidiyor

Dolar 18 iken fiyat güncellemesi yaptılar, dolar 19 oldu 2 kat zam yapmışlar. Bu oyuna para yatırmak enayiliktir maalesef.

25 Nisan itibarıyla fiyatlar güncellenek. 1450 VP gibi bazı VP'ler düşürülerek fiyatı artıyor. %35 zam geliyor.
Güncellemeler gelmeden önce, 11-24 Nisan tarihlerinde istemciden yapılan satın alımlardan elde edilen bonus VP'ler Türkiye'ye özel ikiye katlanacak.

Detaylı Değişiklik Tablosu

VP MiktarıGüncelleme Sonrası Fiyat
115 VP17 TL
475 VP + 10 Bonus VP70 TL
880 VP + 45 Bonus VP130 TL
1960 VP + 160 Bonus VP250 TL
3045 VP + 355 Bonus VP450 TL
4735 VP + 815 Bonus VP700 TL

Zam nedeni: Enflasyon.

Kaynak:Türkiye’de VALORANT Fiyat Değişiklikleri
Bunu görünce şimdi 5250 vp 366.5 tl ye aldım. Kenarda dursun die.

Firmayı suçlayanlar markete de mi gitmiyor hiç? Her gün marketlerde fiyatlar değişiyor. A markete B markete artık gitmeyeceğim diyor musunuz? Demezsiniz çünkü tüm marketlerde durum aynı. Özetle, ülkemiz berbat bir durumun içerisinde. Kafanızı kaldırıp baktığınızda tek sorumlunun kim olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz.
3 ay önce pazarda soğan 5 tl ydi. Şimdi 30 tl.

Son 3 yılda 5-6 kere zam geldi şu Riot fiyatlarına. Hatırlıyorum da 8-9 yıl önce 400RP 4TL idi.
13 aydır hiç zam gelmedi..

Bu zamların sorumlusu Riot değil. Bu ülkede her şeye her gün zam geliyor.
Epic niye getirmiyor zam? Oyun çıktıktan beri ilk başta 30 liraydı sonra şimdi 50 lirada 1000 V-bucks. Adamlar global olarak fiyatlara %20 indirim yaptılar. Türkiye'de sadece 2 kez zam yapıldı. 8 Dolar olan 1000 V-Bucks Türkiye'de 50 Lira. Fortnite oynayın daha iyi. Cidden şu Türkiye fortnite'a geri dönse müthiş olur.

Epic niye getirmiyor zam? Oyun çıktıktan beri ilk başta 30 liraydı sonra şimdi 50 lirada 1000 v-bucks. Adamlar global olarak fiyatlara %20 indirim yaptılar. Türkiye'de sadece 2 kez zam yapıldı. 8 dolar olan 1000 v-bucks Türkiye'de 50 lira. Fortnite oynayın daha iyi. Cidden şu Türkiye Fortnite'a geri dönse müthiş olur.

Hocam bir firma zam yapmadı diye suçlu Riot mu oluyor? Bir dışarı çıkında fiyatlara bakın. Steam bile kuru güncellediyse bu normal midir?

Seçimden sonrasına erteleyebilirlerdi ve evet paragöz sayıyorum Steam ve Riot'u. Kaç defa zam yaptılar enflasyon sebebiyle haberin var mı? Elbette biliyoruz bu zamların sebebinin başımızdaki kişi olduğunu fakat be insaf, 2 şirketi toplasan bir Epic etmezler.

Seçimden sonrasına erteleyebilirlerdi ve evet paragöz sayıyorum Steam ve Riot'u. Kaç defa zam yaptılar enflasyon sebebiyle haberin var mı? Elbette biliyoruz bu zamların sebebinin başımızdaki kişi olduğunu fakat be insaf, 2 şirketi toplasan bir Epic etmezler.

Steam açgözlü mü? Daha oyunlara yeni yeni zam gelmeye başladı dolar 13 14'lerdeyken Steam'de 2 liraydı hala.

Steam açgözlü mü? Daha oyunlara yeni yeni zam gelmeye başladı dolar 13 14'lerdeyken Steam'de 2 liraydı hala.
O eskidendi, şimdiki durumla niye kıyaslıyorsun anlamadım. Steam topluluk pazarının pay oranı bile saçma derecede yüksek ve bu arada dolar 13 lirayken csgo prime satışı 250 liraydı 40 lira falan değildi. Bu arada 8 yıldır steam hesabım var 8 yıldır da csgom var. Yanlış anlamasın sonra insanlar fiyat arttı da alamadı diye ağlıyor demesin. Steam 1 yıl içinde oyunlara 2 kez yüksek oranda zam yaptı ve bu açgözlülüğünün kanıtıdır.

O eskidendi, şimdiki durumla niye kıyaslıyorsun anlamadım. Steam topluluk pazarının pay oranı bile saçma derecede yüksek ve bu arada dolar 13 lirayken CS:GO Prime satışı 250 liraydı 40 lira falan değildi. Bu arada 8 yıldır Steam hesabım var 8 yıldır da csgom var. Yanlış anlamasın sonra insanlar fiyat arttı da alamadı diye ağlıyor demesin. Steam 1 yıl içinde oyunlara 2 kez yüksek oranda zam yaptı ve bu açgözlülüğünün kanıtıdır.

Yani dolar 18'e çıktıktan sonra mecbur zamlayacak oyunları Prime konusunda haklısın fakat bence Steam çok iyi dayandı 2018'den beri dolar durmadan yükseliyor steam ise dolar kurunu 2022 sonlarında güncelledi zamlarsa 2023 başı gelmeye başladı yani oyun olarak bakıyorum geç bile zam yaptılar.

25 Nisan itibarıyla fiyatlar güncellenek. 1450 VP gibi bazı VP'ler düşürülerek fiyatı artıyor. %35 zam geliyor.
Güncellemeler gelmeden önce, 11-24 Nisan tarihlerinde istemciden yapılan satın alımlardan elde edilen bonus VP'ler Türkiye'ye özel ikiye katlanacak.

Detaylı Değişiklik Tablosu

VP MiktarıGüncelleme Sonrası Fiyat
115 VP17 TL
475 VP + 10 Bonus VP70 TL
880 VP + 45 Bonus VP130 TL
1960 VP + 160 Bonus VP250 TL
3045 VP + 355 Bonus VP450 TL
4735 VP + 815 Bonus VP700 TL

Zam nedeni: Enflasyon.

Kaynak:Türkiye’de VALORANT Fiyat Değişiklikleri
İyi ki de bırakmışım şu oyunu.Para tuzağı

Geri