Valorant ve Twitch ekran kartı çöktü hatası

phenex

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, Twitch yayını açtım ve Valorant oynuyordum daha sonra pencereyi aşağı indirdiğimde bir anda her şey normalken monitör karardı ve iki saniye sonra tekrar geldiğinde yayın kopmuş, oyun tamamen kapanmış durumda error hatası verdi. Ekran kartım RTX 3080. bu kadar hafif bir şeye çökmesini anlamadım? Sorun nedir, sıkıntılı bir durum ya da yapmam gereken bir şey var mı? Benzer görseli internetten buldum.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncel olduğunu düşünüyorum. Doğru güncellemeyi nereden ve nasıl yapmamı önerirsiniz ? Bu arada tekrar girdim oyuna normal şuan.

Evet dün güncelleme gelmiş ben güncel olduğunu düşünüyordum. Bundan kaynaklı mıdır ? Ben twitch açtığım için mi oldu diye düşündüm anlamadım. Herhangi bir sorun ya da yapmam gereken bir şey var mı ?

Herhangi bir sorunda etiketlemeniz yeterli :) Windows update'lerini de ayrıca kontrol etmeyi unutmayın hepsi önemli.

Sorun kesin olarak driver'dan kaynaklanıyor diyemeyiz, sorun çözülmezse başka çözüm yolları da düşünebiliriz diye düşünüyorum.

Herhangi bir sorunda etiketlemeniz yeterli :) Windows update'lerini de ayrıca kontrol etmeyi unutmayın hepsi önemli.

Sorun kesin olarak driver'dan kaynaklanıyor diyemeyiz, sorun çözülmezse başka çözüm yolları da düşünebiliriz diye düşünüyorum.
Maç bittikten sonra size bir şeyler yazacağım.
Şimdi maç bitti, güncellemeyi indiriyorum.
Valorant MSI afterburner ve Twitch'deki yayın değerleri şu şekilde;
fafafa.png
anara.png

Bu yaşadığım sorun ciddi bir şeye işaret değil değil mi? Gereksiz yere evhamlandım. :) @denizsevim

Son düzenleme:
Maç bittikten sonra size bir şeyler yazacağım.
Şimdi maç bitti, güncellemeyi indiriyorum.
Valorant MSI afterburner ve Twitch'deki yayın değerleri şu şekilde; Eki Görüntüle 926048Eki Görüntüle 926049

Bu yaşadığım sorun ciddi bir şeye işaret değil değil mi? Gereksiz yere evhamlandım. :) @denizsevim
Böyle sorunlar genellikle donanımsal değildir ama olabilir de sonuçta teknoloji şans işi.

Aşağıda verdiğim uygulamayı indirip ekran kartınıza stres testi yapabilirsiniz.
Eğer siz elle overclock yapmadıysanız ve donanımsal açıdan sorunsuzsa test sırasında herhangi bir çöküntü yaşamazsınız.
Değerleriniz gayet iyi bu arada.

Böyle sorunlar genellikle donanımsal değildir ama olabilir de sonuçta teknoloji şans işi.

Aşağıda verdiğim uygulamayı indirip ekran kartınıza stres testi yapabilirsiniz.
Eğer siz elle overclock yapmadıysanız ve donanımsal açıdan sorunsuzsa test sırasında herhangi bir çöküntü yaşamazsınız.

GeForce Experience'de güncelleme denetlerken Game Ready Sürücüsü sayfasındaki güncellemeyi yapmıştım az önce fakat Studio Sürücüye geldiğimde orada da güncelleme varmış. Onu da yapacağım değil mi? Sürücü tercihinizi yapın bölümü pek görünürde değil o yüzden görmedim. Otomatik olarak Game Ready Sürücülerini görüntülüyordu.

fafa.png

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı