Valorant veya LoL Client Mavi Ekran Hatası

İşletim sistemi
Windows 8.1

alperenbskr

Decapat
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar.
Valoranta 12/05/2021 de gelen patchden sonra Client'i açtığım anda mavi ekran alıyorum (vgk.sys)
LoL de aynı şekilde açtığımda mavi ekran alıyorum. Fakat Vanguard'ı sildiğimde LoL'e sorunsuz giriş yapabiliyorum. Yani sorun Vanguard.

Yaptıklarım:
* Defalarca Vanguard'ı kaldırdım yükledim.
* Windows Update yaptım. Windows Defender güncelleştirmesini yaptım. Windows Defender devre dışı bıraktım yine de olmadı.
* DDU ile ekran kartımı kaldırdım. Yeniden yükledim.
* BIOS sıfırladım.
* Valorant'ı komple kaldırıp yeniden kurdum. Fakat bir çözüme ulaşamadım minidump ekleyeceğim. Yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Minidump: MiniDMP.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
oyuna gücelleme geldiği zaman güncelledim ve yine mavi ekran hatası aldım bende uğraşmadan kolay yoldan silip yükleyeyim dedim sildim sitesine gittim ve indire bastım. Install valorant.exe indi ve açtım buraya kadar sorun yok ama kur tuşuna basınca önce onarılıyor yazıyor ardından güncelleme yapılamadı onarılama ardından bile çözülemedi gibi bi hata veriyor

Son düzenleme:
Arkadaşlar bu videodaki herşeyi yapın ve oyuna giriş yapın oldu biti artık
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bende düzeldi, silip yükleyin isterseniz(silip yükleyince düzeldi).
silmenize gerek yoktu silmeden denemek isteyen yapsın linkte:

Arkadaşlar bu videodaki herşeyi yapın ve oyuna giriş yapın oldu biti artık
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

silmenize gerek yoktu silmeden denemek isteyen yapsın linkte:
İnternet hızlı ve iyi sıkıntı yok iyi forumlar.

Herkese iyi forumlar.
Valorant'a 12/05/2021 de gelen patchden sonra Client'i açtığım anda mavi ekran alıyorum (vgk.sys)
LoL de aynı şekilde açtığımda mavi ekran alıyorum. Fakat Vanguard'ı sildiğimde LoL'e sorunsuz giriş yapabiliyorum. Yani sorun Vanguard.

Yaptıklarım:
* Defalarca Vanguard'ı kaldırdım yükledim.
* Windows Update yaptım. Windows Defender güncelleştirmesini yaptım. Windows Defender devre dışı bıraktım yine de olmadı.
* DDU ile ekran kartımı kaldırdım. Yeniden yükledim.
* BIOS sıfırladım.
* Valorant'ı komple kaldırıp yeniden kurdum. Fakat bir çözüme ulaşamadım minidump ekleyeceğim. Yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Minidump: MiniDMP.rar

Merhabalar, ben dun aksam sorunu cozdum. Cozum yolumu anlatiyorum, inşallah isinize yarar.
Oncelikle Vanguard'i tum bileşenleri ile birlikte kaldir. Vanguard'a ait PC de bir şey kalmasin. Sonra varsa oto Click'ler ya da farkli mouse programi silin. Yine varsa, antivirüs programıni silin. Win Defender kullaniyorsaniz, devre disi birakin. Sonrasinda bilgisayari yeniden baslatin. Valorant'i calistirin, Vanguard'i kurmasına izin verin. Sonrasinda Launcher'i kapatin, özellikle kapatin ve yeniden baslatin. Oyunu klavye yardimi ile baslatin. Fareye dokunmayin, yoksa yine mavi ekran verecektir. Hatta kablosunu bile sokebilirsiniz. Sonrasinda oyun açılacaktır. Acildigi andan itibaren 7-8, bilemediniz 10 dk hiçbir şey yapmayın. Oylece birakin. Geri geldiginizde fareyi oynayabileceksiniz ve sorun çözülmüştür. Ben bir kerede yaptım. Bir daha ayni hata başıma gelmedi. Her seferinde beklemenize gerek var mı, derseniz, bunu bilmiyorum. Bende gerek yoktu. 1 kere oldu sadece ama farkli model PC'lere gore farklilik gosterebilir.

Merhaba arkadaşlar. Vanguadı kaldırmadan mouse ellemeden oyuna girmek istedim. 200 küsur MB'lık bir güncelleme sonrası Client'i kapatıp Vanguard'ı kaldırdıktan sonra yeniden giriş yaptım. Vanguard kurulumundan sonra PC'ye res atıp oyuna normal bir şekilde giriş yaptım. Bilmiyorum şans mı oldu ama gelen güncellemede sorunun çözüldüğünü düşünüyorum. İşimi şansa bırakmamak adına tırmanış moduna girdim gayette normal bir şekilde bitirdim ve oyunu kapatıp yeniden giriş yaptım bır sıkıntı olmadı. Denerseniz ve geri dönüş yaparsanız herkese yardımcı oluruz iyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı