Valorant veya LoL Client Mavi Ekran Hatası

İşletim sistemi
Windows 8.1

alperenbskr

Decapat
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar.
Valoranta 12/05/2021 de gelen patchden sonra Client'i açtığım anda mavi ekran alıyorum (vgk.sys)
LoL de aynı şekilde açtığımda mavi ekran alıyorum. Fakat Vanguard'ı sildiğimde LoL'e sorunsuz giriş yapabiliyorum. Yani sorun Vanguard.

Yaptıklarım:
* Defalarca Vanguard'ı kaldırdım yükledim.
* Windows Update yaptım. Windows Defender güncelleştirmesini yaptım. Windows Defender devre dışı bıraktım yine de olmadı.
* DDU ile ekran kartımı kaldırdım. Yeniden yükledim.
* BIOS sıfırladım.
* Valorant'ı komple kaldırıp yeniden kurdum. Fakat bir çözüme ulaşamadım minidump ekleyeceğim. Yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Minidump: MiniDMP.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkezde aynı sorun var
Bi arkadaş dün yarın güncelleme gelicek dedi ve düzelicek dedi ama güncelleme fln yok
Biraz önce Vanguard'a güncelleme geldi hemen güncelledim, bilgisayarı yeniden başlattım ve Valorant'ı açtım. Sorun hala devam ediyor, tekrardan "Başarısız: vgk.sys" mavi ekran hatasını verdi.

Selamlar,

Kankam yeni patchde bir sorun yaşıyorsun sanırım. Gel bir deneme yapalım. ^^

Öncelikle aşağıdan Vanguard programını kaldırır mısın?

Ayrıca antivirüs programı varsa tamamen kaldır ve aşağıdaki adımlar ile de güvenlik duvarını kapatmanı rica edeceğim.

• Denetim Masası'nı aç lütfen,
  • Sistem ve Güvenlik Seçeneğine tıkla,
  • Windows Güvenlik Duvarı'na tıkla,
  • Sol taraftan Windows Güvenlik Duvarı'nı etkinleştir veya devre dışı bırak seçeneğine tıkla,
  • Oradaki seçeneklerden Güvenlik duvarını kapatabilirsin.
Sonrasında C:\Riot Games klasöründen Riot Clienti sil ve oyunu tekrar kurmayı dene.

Dönüşünü bekliyorum. ♥

Selamlar,

Kankam yeni patchde bir sorun yaşıyorsun sanırım. Gel bir deneme yapalım. ^^

Öncelikle aşağıdan Vanguard programını kaldırır mısın?

Ayrıca antivirüs programı varsa tamamen kaldır ve aşağıdaki adımlar ile de güvenlik duvarını kapatmanı rica edeceğim.

• Denetim Masası'nı aç lütfen,
  • Sistem ve Güvenlik Seçeneğine tıkla,
  • Windows Güvenlik Duvarı'na tıkla,
  • Sol taraftan Windows Güvenlik Duvarı'nı etkinleştir veya devre dışı bırak seçeneğine tıkla,
  • Oradaki seçeneklerden Güvenlik duvarını kapatabilirsin.
Sonrasında C:\Riot Games klasöründen Riot Clienti sil ve oyunu tekrar kurmayı dene.

Dönüşünü bekliyorum. ♥
mavi ekran ile ilgilimi

Herkese iyi forumlar.
Valoranta 12/05/2021 de gelen patchden sonra Client'i açtığım anda mavi ekran alıyorum (vgk.sys)
LoL de aynı şekilde açtığımda mavi ekran alıyorum. Fakat Vanguard'ı sildiğimde LoL'e sorunsuz giriş yapabiliyorum. Yani sorun Vanguard.

Yaptıklarım:
* Defalarca Vanguard'ı kaldırdım yükledim.
* Windows Update yaptım. Windows Defender güncelleştirmesini yaptım. Windows Defender devre dışı bıraktım yine de olmadı.
* DDU ile ekran kartımı kaldırdım. Yeniden yükledim.
* BIOS sıfırladım.
* Valorant'ı komple kaldırıp yeniden kurdum. Fakat bir çözüme ulaşamadım minidump ekleyeceğim. Yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Minidump: MiniDMP.rar

Kardeşim keşke bunların hiçbirini yapmasaydın sorun Valorant'ın kendisinde yeni güncellemeden sonra Vanguard'da bir hata çıkarmışlar yeni yama ya kadar bekleyin diyorlar. Şu an yapmamız gereken tek şey sabırla beklemek:)

Geri
Yukarı