Valorant, Windows 11 Gereksinimleri Karşılamayan Sistemlerde Çalışmayacak

TPM 2.0 olunca Spoofer yapmaları zorlaşıyor diye biliyorum.
Spoofer yapmaları zorlaşmıyor aslında uygulamalar kendilerini TPM'in şifrelemesini kullanarak bellekte saklayabiliyorlar. Yani Cheat Engine gibi yazılımlarla o uygulamanın bellek alanında "anlamlı" bir tarama gerçekleştiremiyorsunuz. Geriye tek yöntem Valorant.exe'nin decompiler kullanılarak tersine mühendislik yapılması ve buradan değişikliklerin yapılması. Ama bildiğiniz gibi Auto-Patcher ve Anti-Hack yazılımları ilk olarak tüm dosyaların doğrulunu kontrol eder ve öyle çalışır. Yani yaptığınız değişikliklerin bir geçerliliği kalmıyor.

Dürüst oyunculuk ve rekabet için Riot Games'in oyunlarını sevmesem de kendilerini destekliyorum.

Kendi kullanım bilgisayarda 6. nesil Intel işlemci var ve bugünün güncel Resmi işlemci listesine bağlı olarak Windows 11 desteklemiyor. Diğer tüm gereksinimleri (TPM 2.0 gibi) karşılamama rağmen. Ama benim donanımıma destek gelmese bile bu Windows 11'in sahip olduğu vizyonu desteklemeyeceğim anlamına gelmiyor. Biraz çıkartın şu at gözlüğünüzü de kendinizi güncelleyin.

Bu sadece Windows 11 sistemler için mi geçerli olacak?

Sadece Windows 11 değil. Hadi bir şekilde 11'i kurdun TPM 2.0 olmadan ama bu sefer TPM 2.0 isteyen uygulamalar olursa açılmayacak, paşa paşa o TPM 2.0'ı aktifleștireceksin. 11'i kurdum kurtuldumla olmayacak.

Tamamdır. Windows'u ayakta tutan tek şey olan oyunlar da saçma sapan isteklerde bulunmaya başladığına göre hayırlı olsun. Windows 10, aynı Windows 7 ve XP gibi uzun bir süre daha en çok kullanılan işletim sistemi olarak kalmaya devam edecek.

2. Windows 8, 3. Vista Loading...
Bu doğru olabilir. Bir de şu açıdan bakmak lazım. Windows XP, Windows 7 ve Windows 10 başarılı oldu. Aradaki sürümler yeterince başarılı olmadı. Yani her 2 sürümde 1 tuttu. Bu ne demek oluyor? Cevabını sen ver veya diğer kullanıcılar versin. :)

Hile önlemek için TPM 2.0'ı şart koşmuşlar? Ufak atta civcivler yesin. Uyanın artık kullanıcıların yeni sistem alması için böyle saçma sapan gereksinimler koyuyorlar.

Aynen kardeş büyük oyunu bozdun şu an seni tebrik ediyorum, sen bilgisayar alınca Riot'un cebine para giriyor evet.

Geri
Yukarı