Valorant yeni sense nasıl alışılır?

Tabii ki yine oynayarak zaman geçirmen lazım ama süreci hızlandırmak için poligonda faren herhangi bir yerdeyken hızlı bir şekilde bir botun kafasına flick atmayı deneyebilirsin. Ya da bir botu belirleyip mümkün olduğunca sağa veya sola yürürken fareyi onun kafasının üzerinde tutmaya çalış.
fareyi kafasının üstünde tutmaya çalışıyorum ancak flicklerde fazla gidiyor yada az

fareyi kafasının üstünde tutmaya çalışıyorum ancak flicklerde fazla gidiyor yada az
Fare hassasiyetini yeni yaptığınız için azıcık sağa sola gitmesi önemli değil. Şahsen gümüş olarak her zaman oynadığım sensivity ile bile zorlanıyorum bazen :D Öyle öyle alışacaksınız. Yani o başarısızlıklar da alışmanın bir parçası ki o kadarı normal.

Fare hassasiyetini yeni yaptığınız için azıcık sağa sola gitmesi önemli değil. Şahsen gümüş olarak her zaman oynadığım sensivity ile bile zorlanıyorum bazen :D Öyle öyle alışacaksınız. Yani o başarısızlıklar da alışmanın bir parçası ki o kadarı normal.

Sizce şimdiki sensim ile ranked gireyim mi yoksa derecesiz mi gireyim şimdilik

Sizce şimdiki sensim ile ranked gireyim mi yoksa derecesiz mi gireyim şimdilik
Rütbenize bağlı. Ben gümüş rütbede taze sens değiştirmişken de 30 kill alabiliyorum. Ama gold ve üstüyseniz alışmayı bekleyin. O rütbelerde en azından oturmuş bir takım oyunu ve takım arası iletişim olacağından dolayı aim'ler konuşur.

Eskiden 400 DPI 0.444 oynuyordum ancak çok sıkıntı oluyordu arkaya dönmek falan şimdi ise 0.704'e çektim yavaş yavaş alışıyor gibiyim tamamen alışmam için ne yapmalıyım?

Eski sense devam etmek için ayarlardan çarpanı 1'den biraz yukarıya alıp arkanıza döneceğiniz zaman Zoom açıp dönebilirsiniz. Ben bu şekilde kullanıyorum. Ayar olarak 500DPI 0.41 sens oynuyorum çarpanı 1.5 olarak kullanıyorum.

Bende 400 dpi 0.60 oyun için oynuyordum. Rakibi vururken fena değil ayar ama ani dönüş yapamıyordum, bu sefer 800 dpi ve 0.50 oyun içi yaptım ama aim aşırı kayıyor. Birkaç youtuber'in videolarında görmüştüm. En iyi sens 180 derece dönebildiğiniz dpi ayarı iyidir diyorlar. 400 dpi ile bu mümkün değil :) 800'e o yüzden almıştım. 180 derece dönebilmek çok önemli mi sizce? Ben zaten koldan oynayan biri değilim bilek oynuyorum genellikle ve düşük dpi zorlasa da alışmaya çalışıyorum. Bir türlü istediğim sensi bulamadım oyunda.

Geri
Yukarı