Çözüldü Valorant yüzünden KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Ho ho ho, hoş geldiniz. Aynı sorunu ben 2 aydır yaşıyorum. GT 1030 Valorant Mavi Ekran Çözüm kısmındakileri yapar ve Riot Vanguard kaldırır yeniden başlatıp Valorant'ı açarsanız hata seyrekleşiyor ama gitmiyor. Samsung EVO SSD almayı düşünmüyor değilim belki SSD hata vardır diye ama herkeste var aynı sıkıntı. İşin gıcık tarafı Anti Cheat yazılımı yapamıyorlarsa Easy Anti-Cheat falan alsınlar. Hile gözümün önünde oynuyor hilenin reklamını yapıyor ban yemiyor. Biz burada mavi ekranla boğuşuyoruz. Riot Adalet! 🔨

Son düzenleme:
İki dump dosyasınıda inceledim. İkisi de vgk.sys kaynaklanıyor.
"Riot Games'in Vanguard koruması, vgk.sys adlı bir sürücüyle geliyor. Sürücü, sistem çalıştırıldığı anda çalışmaya başlıyor, oyunu çalıştırmasanız bile aktif oluyor."

1.PNG

Ho ho ho, hoş geldiniz. Aynı sorunu ben 2 aydır yaşıyorum. GT 1030 Valorant Mavi Ekran Çözüm kısmındakileri yapar ve Riot Vanguard kaldırır yeniden başlatıp Valorant'ı açarsanız hata seyrekleşiyor ama gitmiyor. Samsung EVO SSD almayı düşünmüyor değilim belki SSD hata vardır diye ama herkeste var aynı sıkıntı. İşin gıcık tarafı Anti Cheat yazılımı yapamıyorlarsa Easy Anti-Cheat falan alsınlar. Hile gözümün önünde oynuyor hilenin reklamını yapıyor ban yemiyor. Biz burada mavi ekranla boğuşuyoruz. Riot Adalet! 🔨
Yalnız bu bana 2 aydır ilk defa oldu. Güncellemeden sonra mavi ekran yemeye başladım, ondan önce böyle bir şey olmamıştı. Şu an herkeste sorun var benden kaynaklı değil diye düşünüyorum.

Riot Patchleyene kadar bekleyeceğiz yapacak pek bir şey yok. Senin durumun daha garip ben en azından oyun içinde mavi ekran hiç almadım. Random oyun kapalı iken alıyorum. (Vanguard'ı kaldır yeniden başlat Valorant bir daha kursun çözülmezse Valorant'ı sil yükle. Daha olmazsa yapacak bir şey yok.)

İster oyunu silin ister Vanguard'ı hepsini denedim ben galiba beklemek lazım unlucky Vanguard açıldığı anda mavi ekran atıyor direkt ;(

Son düzenleyen: Moderatör:
İster oyunu silin ister Vanguard'ı hepsini denedim ben galiba beklemek lazım unlucky Vanguard açıldığı anda mavi ekran atıyor direk ;(

İstiyorsan bir Minidump at bakalım. Ben kısayol kullanmıyorum. ".bat" dosyasından giriyorum.

[CODE title="Valorant.bat"]TITLE Valorant Rebooter
@echoff
cls
@echo off
if _%1_==_payload_ goto :payload

:getadmin
echo %~nx0: Admin yetkisi ana makineden isteniyor.
set vbs=%temp%\getadmin.vbs
echo Set UAC = CreateObject^("Shell.Application"^) >> "%vbs%"
echo UAC.ShellExecute "%~s0", "payload %~sdp0 %*", "", "runas", 1 >> "%vbs%"
"%temp%\getadmin.vbs"
del "%temp%\getadmin.vbs"
goto :eof

:payload

::The Code::
@echoff
cls
taskkill /IM "BsSndRpt.exe" /F
taskkill /IM "LeagueClient.exe" /F
taskkill /IM "LeagueClientUx.exe" /F
taskkill /IM "LeagueClientUxRender.exe" /F
taskkill /IM "Uninstall League of Legends.exe" /F
taskkill /IM "jpatch.exe" /F
taskkill /IM "League of Legends.exe" /F
taskkill /IM "LeagueCrashHandler.exe" /F
taskkill /IM "RiotClientServices.exe" /F
taskkill /IM "RiotClientUx.exe" /F
taskkill /IM "RiotClientUxRender.exe" /F
taskkill /IM "RiotClientUxRender.exe" /F
taskkill /IM "RiotClientCrashHandler.exe" /F
taskkill /IM "VALORANT-Win64-Shipping.exe" /F
taskkill /IM "VALORANT.exe" /F
taskkill /IM "UnrealCEFSubProcess.exe" /F
taskkill /IM "UnrealCEFSubProcess.exe" /F
start /b "Valorant" "C:\Riot Games\Riot Client\RiotClientServices.exe" --launch-product=valorant --launch-patchline=live
exit
::Code::[/CODE]

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı