Valorant'ta aim geliştirmek

İlk önce bu iş tecrübe ile alakalı önceden CS:GO gibi oyunları oynadıysanız çok zorlanmazsınız. Ama ilk FPS oyununuz Valorant ise size tavsiyem poligon yerine arkadaşlarınızla özel maçlar yapın. Ben Valorant'a başlarken 1000 saatlik bir CS deneyimim vardı çok zorlanmadım.

Aim Lab ile mouse hassasiyetine hakim olabilir, poligonda flick çalışabilir ve peek geliştirmek için peek çalışması yapabilirsin. Oynadıkça otomatik olarak gelişiyor.

Merhaba Adanalı Ayhan :)

Aim geliştirmek oyun içi hafızanı geliştirmektir. Valorant'ta maalesef harita seçme özelliği yok ilk önce haritaları ezberlemen gerekiyor. Hangi açıdan hangi şampiyon ile daha iyi pozisyon alabilirsin bunları kafana kazıman gerekiyor kaba tabir ile. Mesela ben sadece Jett ve Sage oynuyorum. Ekstra olarak çok zor durumlarda Brim oynarım. Ayrıca kendine gözüne ve eline en çok uyumlu olan imleci seçmeni öneririm. İmleç için youtube platformunda oldukça video oradan kendine uygun olanı seçebilirsin.
Aim geliştirmek için ben genellikle poligonda çalışırım. Sırasıyla sana yaptığım çalışmaları yazacağım.

1-) Botlar sabit 10 dakika hedef takip çalışması. Sonrasında 5 dakika mola.
2-) Botlar hareket halinde 10 dakika hedef takip çalışması. Sonrasında 5 dakika mola.
3-) Botlar sabit 5 dakika sadece kafaya ateş ederek aim güçlendiriyoruz.
4-) Botlar hareket haline 5 dakika sadece kafaya ateş ederek aim güçlendiriyoruz.

Tüm bu adımları yaparken sağ sol ileri ve geri hareket etmen gerekir sabit yerden çalışma yaparsan ellerin ve bileklerin fazla yorulmayacaktır.

Poligon çalışmamız bittikten sonra ölüm kalım maçına giriyoruz. 2 oyun atıyoruz ve sadece hedeflere tek atış yapıyoruz 2. mermi atmıyoruz kesinlikle. Kendi yorgunluğuna ya da mental sağlığına göre ara verebilir istersen dinlenebilirsin ölüm kalım maçı attıktan sonra.
Kesinlikle dereceli oyun girmeden önce ilk olarak normal oyuna gir. Ellerin hafızan bileklerin iyice ısınsın. En sonunda tekrar kendini bilmene göre dereceli oyunlara başla biraz uzun bir çalışma örneği fakat kesinlikle fark edeceksin. Çok fazla dereceli oyun atmak yerine sağlıklı ve galibiyet odaklı en fazla 3 oyun atman 1 ay içerisinde derece olarak seni yukarı taşıyacaktır.

Kanka bunlar fazla calismakla olmaz dogustan gelen yetenekler vardir bir de hakimiyet vardir senin yapman gereken aklinda fareyi ne kadar cevirdigin ve ekranda ne kadar oynadigini hayal etmek yani ben oyle yapiyorum bir yerden sonra adam kafasini gordugunde sen fark etmeksizin moseun adamin kafasinda beliriyor senin tek yapman gereken kafasina tiklamak olacaktir aim labda falan bunlari tekrarlayarrak gelistirebilirsin.

Kanka bunlar fazla calismakla olmaz dogustan gelen yetenekler vardir bir de hakimiyet vardir senin yapman gereken aklinda fareyi ne kadar cevirdigin ve ekranda ne kadar oynadigini hayal etmek yani ben oyle yapiyorum bir yerden sonra adam kafasini gordugunde sen fark etmeksizin moseun adamin kafasinda beliriyor senin tek yapman gereken kafasina tiklamak olacaktir aim labda falan bunlari tekrarlayarrak gelistirebilirsin.
Bu dediğiniz tamamen çalışma ve hedef hafızası harita hafızası ile alakalı.
Tabi ki yetenek doğuştan geliyor ne kadar oynasan da sonuçta yeteneğin ne ise o derece de kalıyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı