Valorant'ta aimde eski hale nasıl dönülür?

yalmozify

Picopat
Daha fazla  
Valorant'ı birkaç yıldır oynuyorum. Yücelikte 25-30 vururken 1 ay bıraktım şu an aimim de kötü panik de yapıyorum ve gümüşde 10 vuruyorum. Antrenman programı çok denedim. Aim eskisine yaklaşamasa da çok az düzeldi ama sürekli panik yapıyorum. Tavsiyesi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Valorant sırf aim oyunu değil. Yoldan geçen adama vandal versen zaten hareket ederek, çömelip 4 body atarak vandal ile kolayca çok fazla kill çıkarabilir.

İyi aim değil de iyi taktik geçerli oyunda. Burst fire, attığınız peekler, Shift'le peek atarken mesela Shift'e basılı tutarak değil de çok küçük aralıklar ile minik minik bırakarak peek aldığınızda hem ses vermeyip hem koşar hızla peek alabiliyorsunuz.

Bunun gibi çok örneği var.

Aim geliştirme kısmına gelirsek alışma durumu yani alışmanız lazım. Çözünürlüğü düşürün, sol ele alın, cross değiştirin, yeni crosslar oluşturabilirsiniz mesela. Sonrasında 2 adet ayar var düşmana vurunca çıkan kanı açıp kapatmak oyunu tamamen değiştiriyor. +18 içerikleri kapatırsanız sarı bir efekt çıkarken açarsanız kan çıkıyor.

Bir de mermi izleri önemli bir ayar. Şu an açık ise kapalı, kapalı ise açığa çevirin oyun içinde siz çok fark edemesenizde aiminize direkt yansıyor minik bir değişiklik yapmak.

Bunları sırası ile rastgele şekilde deneyerek kafanıza göre takılın. Kısa sürede alışırsınız zaten.

Valorant sırf aim oyunu değil. Yoldan geçen adama vandal versen zaten hareket ederek, çömelip 4 body atarak vandal ile kolayca çok fazla kill çıkarabilir.

İyi aim değil de iyi taktik geçerli oyunda. Burst fire, attığınız peekler, Shift'le peek atarken mesela Shift'e basılı tutarak değil de çok küçük aralıklar ile minik minik bırakarak peek aldığınızda hem ses vermeyip hem koşar hızla peek alabiliyorsunuz.

Bunun gibi çok örneği var.

Aim geliştirme kısmına gelirsek alışma durumu yani alışmanız lazım. Çözünürlüğü düşürün, sol ele alın, cross değiştirin, yeni crosslar oluşturabilirsiniz mesela. Sonrasında 2 adet ayar var düşmana vurunca çıkan kanı açıp kapatmak oyunu tamamen değiştiriyor. +18 içerikleri kapatırsanız sarı bir efekt çıkarken açarsanız kan çıkıyor.

Bir de mermi izleri önemli bir ayar. Şu an açık ise kapalı, kapalı ise açığa çevirin oyun içinde siz çok fark edemesenizde aiminize direkt yansıyor minik bir değişiklik yapmak.

Bunları sırası ile rastgele şekilde deneyerek kafanıza göre takılın. Kısa sürede alışırsınız zaten.
Bu yorumu doğru bulmuyorum. Ayar değiştirmek bir oyuncunun en büyük düşmanı. Ne kadar profosyonel varsa olabildiğince sabit ayarlar ile oynuyorlar ve kendinizi rahat hissedene kadar, o doğru ayarları bulduğunuzu hissedene kadar ayar değiştirebilirsiniz ancak oyununuz oturduğunda ayar değiştirmeyin diyorlar. Bunu nasıl anlayacağınız psikolojinize kalmış. Sürekli ayar değişmeye alıştıysanız bu sizin için gerçekten kötü çünkü vücudunuz hem cross hem diğer etkenler sabit bir şeye alıştıktan sonra farklı olana daha geç/kötü tepki verebiliyor. Bazen daha iyi tepki verdiği de olabilir bu ayar değişmenin iyi olduğu anlamına gelmez. Absürt olmayan ayarlarda kendiniz rahat ettiğiniz şekilde oynayın. Sık sık ayar değişmeyin. Yanlızca oyununuza gerçekten dürüstçe negatif etki bırakan durumlarda ayarlarınızda değişikliğe gidebilirsiniz.

Peki aim gerçekten nasıl gelişir?

KovaaK: Sallanan ve stabil olmyan aim nasıl düzeltilir başlıklı video

1 Ay boyunca aim tranier kullanan bir youtuber ve oynanışında değişen büyük farklar

KovaaK/Aim Lab gerçekten etkili araçlar. Düzenli ve açığını kapatacak şekilde kullandığında kas hafızasında gerçekten önemli gelişmeler sağlıyorlar. Ancak unutulmamalı ki en büyük etken uzun süre oyunda tecrübe kazanmak ve sadece aim değil movement etkenini kenara atmamak. Oyununu en iyi oynayarak geliştirirsin ancak diğer toollar veya videolar yanlızca senin ekstra alabileceğin vitamin takviyeleri gibi olurlar.

Movement:
Oyunlarda (özellikle taktiksel fps türünde) hareket kabiliyeti çok önemli. Movement konusu her açıldığında oyuncunun aklına bhop geliyor ancak bu yanlış. Esas önemli faktör aiminiz ile birlikte hareket edebilmeniz. Bunu geliştirebilmek için profosyonel maçlarda oyuncuların nasıl hareket ettiğine bakabilirsiniz. Nasıl peek attıklarını, hangi açılarda ne yöne yürüdükleri gibi etkenlere dikkatle bakmalısınız.

Panik Yapma:
DM modunda eline guardian al. Yanlızca onetap deneyerek oyna. Ölecek olsan da ölüremeyecek olsan da tarama. Bir süre sonra deathsense gelişecek. Normal oyunun oynarken daha relax ve daha hızlı tepkiler vermeye başlayacaksın. Bunu düzenli yapmana gerek yok. Sadece sorun geçene kadar yapman yeterli.

Başka bir sorun olursa yazabilirsin. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Bu yorumu doğru bulmuyorum. Ayar değiştirmek bir oyuncunun en büyük düşmanı. Ne kadar profesyonel varsa olabildiğince sabit ayarlar ile oynuyorlar ve kendinizi rahat hissedene kadar, o doğru ayarları bulduğunuzu hissedene kadar ayar değiştirebilirsiniz ancak oyununuz oturduğunda ayar değiştirmeyin diyorlar. Bunu nasıl anlayacağınız psikolojinize kalmış. Sürekli ayar değişmeye alıştıysanız bu sizin için gerçekten kötü çünkü vücudunuz hem cross hem diğer etkenler sabit bir şeye alıştıktan sonra farklı olana daha geç/kötü tepki verebiliyor. Bazen daha iyi tepki verdiği de olabilir bu ayar değişmenin iyi olduğu anlamına gelmez. Absürt olmayan ayarlarda kendiniz rahat ettiğiniz şekilde oynayın. Sık sık ayar değişmeyin. Yalnızca oyununuza gerçekten dürüstçe negatif etki bırakan durumlarda ayarlarınızda değişikliğe gidebilirsiniz.

Peki aim gerçekten nasıl gelişir?

KovaaK: Sallanan ve stabil olmyan aim nasıl düzeltilir başlıklı video

1 Ay boyunca aim tranier kullanan bir youtuber ve oynanışında değişen büyük farklar

KovaaK/Aim lab gerçekten etkili araçlar. Düzenli ve açığını kapatacak şekilde kullandığında kas hafızasında gerçekten önemli gelişmeler sağlıyorlar. Ancak unutulmamalı ki en büyük etken uzun süre oyunda tecrübe kazanmak ve sadece aim değil movement etkenini kenara atmamak. Oyununu en iyi oynayarak geliştirirsin ancak diğer toollar veya videolar yalnızca senin ekstra alabileceğin vitamin takviyeleri gibi olurlar.

Movement:
Oyunlarda (özellikle taktiksel FPS türünde) hareket kabiliyeti çok önemli. Movement konusu her açıldığında oyuncunun aklına bhop geliyor ancak bu yanlış. Esas önemli faktör aiminiz ile birlikte hareket edebilmeniz. Bunu geliştirebilmek için profesyonel maçlarda oyuncuların nasıl hareket ettiğine bakabilirsiniz. Nasıl peek attıklarını, hangi açılarda ne yöne yürüdükleri gibi etkenlere dikkatle bakmalısınız.

Panik yapma:
DM modunda eline Guardian al. Yalnızca onetap deneyerek oyna. Ölecek olsan da ölüremeyecek olsan da tarama. Bir süre sonra deathsense gelişecek. Normal oyunun oynarken daha relax ve daha hızlı tepkiler vermeye başlayacaksın. Bunu düzenli yapmana gerek yok. Sadece sorun geçene kadar yapman yeterli.

Başka bir sorun olursa yazabilirsin. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Çok uzun bir cevap yazmıştım az önce yanlışlıkla sildim. Kısaca yazayım. Söylediğim ayarlar "uyumak" kavramına etki ediyor. Oyun başında robota dönüp kötü oynamaya başladığın zaman bu mermi izi, kan izleri, cross, sol ele alma gibi ayarlar oyuncuyu uyandırıyor.

Onun dışında sakin kalmak çok önemli. Gerisi gelir ztn.

Geri
Yukarı