Valorant'ta Aimimi nasıl geliştiririm?

Oyunda deneyimim ve öneriler kadarısıyla one-tap yani kafadan tek atmak çok önemli. Monitör vs. ekipmanlar da önemli olabilir fakat bunlar sizi tam geliştirmez, asıl geliştirecek olan şey sizin aiminizdir. PC'si kötü olup da çok iyi one-tap atanlar da var. İlk olarak doğru hassasiyeti ve aiminizi bulun, sonra ise YouTube'dan tekrar antrenman izleyin. Bunları yaptığınız halde olmazsa o zaman ekipman kısmına bakılabilir.

Birkaç gün önce oynatma listeme eklediğim örnek video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
kendi hassasiyetimi nasıl bulabilirim ve antreman olarak neler yapabilirim

Daha önce de yazdığım gibi bol bol ranked atarak espor oyuncularının videolarını izleyerek ve ölüm kalım savaşı atarak.

Aynen kardeşim aynen sana göre öyle sen çıkamadığın için kıskanmaya devam et :)
Umarım şaka yapıyorsunuzdur karşınıza sadece 60Hz 5Ms geldiğini düşünüyorum 😂

Bronz 2 oyuncusuyum. 800 DPI 0.35 ile oynuyorum eskiden biraz iyiydim ama şimdi kötüyüm. Aim konusundan kaybettiğimi düşünüyorum hellian aim çalışmasını denedim Aim Lab denedim ama nafile. Belki sonuç başka şeylerden olabilir eleştiri ve önerilerinize açığım cidden bu konuda yardıma ihtiyacım var.

Ekran: 60Hz, 5ms.
Hassasiyet: 800 DPI, 0.35
monitör diyenlere çok aldırış etme evet önemli fakat 60hz ile bile bir yerlere gelebilirsin, youtubeden videolara bak insanların yaptığı antremanları örnek al ve en önemlisi olmuyor diyip salma her gün oyuna gir ve düzenli olarak antreman yap, dm oyna ama amacın kill almak olmasın gir sheriff oyna veya movement çalış, masanda çok eşya olmasın (benim dikkatimi dağıtıyor), oyuna dikkatini ver, iyi bir kulaklığın yoksa güzel bir kulaklık almaya çalış, düzgün otur, grafik ayarların düşükte olsun, eğer fps sorunun yoksa kenar yumuşatmayı 4x yap, şimdilik aklıma gelen bunlar.

monitör diyenlere çok aldırış etme evet önemli fakat 60hz ile bile bir yerlere gelebilirsin, youtubeden videolara bak insanların yaptığı antremanları örnek al ve en önemlisi olmuyor diyip salma her gün oyuna gir ve düzenli olarak antreman yap, dm oyna ama amacın kill almak olmasın gir sheriff oyna veya movement çalış, masanda çok eşya olmasın (benim dikkatimi dağıtıyor), oyuna dikkatini ver, iyi bir kulaklığın yoksa güzel bir kulaklık almaya çalış, düzgün otur, grafik ayarların düşükte olsun, eğer fps sorunun yoksa kenar yumuşatmayı 4x yap, şimdilik aklıma gelen bunlar.
movement nedir

kendi hassasiyetimi nasıl bulabilirim ve antreman olarak neler yapabilirim
180 derece çalış (botların arasına giriyorsun ve her bot vurduğunda arkana dönüp o botu vuruyorsun), iyice flick çalış ilk başta vuramadığın için moralin bozulmasın, spray transfer çalış, koşan botlar vur, aklıma gelen bunlar.

180 derece çalış (botların arasına giriyorsun ve her bot vurduğunda arkana dönüp o botu vuruyorsun), iyice flick çalış ilk başta vuramadığın için moralin bozulmasın, spray transfer çalış, koşan botlar vur, aklıma gelen bunlar.
teşekkür ederim ama oyunu bırakıcam herhalde adam vuramayınca kafayı yiyorum bir yerden sonra

Hareket. Mesela yaptığın bunny ya da adama ateş ederken yaptığın hareketler movementdır.
özellikle adamlara ateş ederken oturup spray atmamaya çalış sürekli sağ sol yapıp 2-3 mermi ateş et böylelikle daha zor vurulursun.

teşekkür ederim ama oyunu bırakıcam herhalde adam vuramayınca kafayı yiyorum bir yerden sonra
istersen bir süre ara ver ama asla vuramıyorum diye kafanı yorma immortal,radyant adamda yeri gelince vuramıyor kendini geliştirirsen vurursun, hırs yapsan yeter 1 haftaya bile görürsün etkisini.

Hareket. Mesela yaptığın bunny ya da adama ateş ederken yaptığın hareketler movementdır.
Özellikle adamlara ateş ederken oturup spray atmamaya çalış sürekli sağ sol yapıp 2-3 mermi ateş et böylelikle daha zor vurulursun.

İstersen bir süre ara ver ama asla vuramıyorum diye kafanı yorma immortal, radyant adamda yeri gelince vuramıyor kendini geliştirirsen vurursun, hırs yapsan yeter 1 haftaya bile görürsün etkisini.

1 aydır çalışıyorum Aim Lab olsun falan yok abi demirdim bronz 3 oldum sevindim ama bronz olduktan sonra oynayamıyorum resmen kafamı çok yorduğumu hissettim monitör almak isterim ama fazla param yok neyse bakacağız cidden oyun beni bayağı bozdu zaten bayağı sorunum var oyuna girip kafa dağıtayım diye girip gelişmeye başladım ama kafamı bozdum biraz içimi size döktüm eğer boş yaptıysam kusuruma bakmayın teşekkür ederim size

@XdSaga

Maça girmeden önce Poligon'da one tap alıştırması yapabilirsiniz. Hassasiyet konusunda mesela silahı çevirirken karakterin ağır hareket ettiğini düşünüyorsanız hassasiyeti arttırmanız lazım, aynı şekilde karakterin çok hızlı dönmesi de sorun. Bu arada size multiplayer değil de singleplayer oynamanızı öneririm. Online oyunlarda kimsenin stres olmayacağını zannetmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı