Valorant'ta ani ping yükselmesi

Hocam buna benzer bir yer olacak orayı atsanız yeterli IP adresinin vs gözükmesine gerek yok.
1694787935369.png

@Dejuf hocam hata (pkts) çok mu bana mı öyle geldi fikrinizi alabilir miyiz?
Modem hat değerleriyle ilgili pek bilgim yok hocam ya. Hatta var ya forumda konu açılmış bununla ilgili rehber. Her seferinde o kavramları da karıştırıyorum. Yok SNR neydi yok zayıflama hangisiydi falan. Dolayısıyla bu hususta yardımcı olamayacağım maalesef. Kusura bakmayın.

Buradaki hatalı paket sayısı iletilemeyen - packet loss denilen paketler. Modemler bu paketleri yeniden ister ancak özellikle oyunlarda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Sebebi de internet servis sağlayıcınız veya bina içi kablolarınız olabilir. Bina içi kablolarınızı yenileme yoluna da gidebilirsiniz, eğer yaparsanız kesin çözüm olur diyemem ama yaparsanız ankastreden direkt Cat6 çekmenizi tavsiye ederim.

Örnek vermek gerekirse eve kadar fiber altyapıda firmamdan kaynaklı packet loss alıyorum, aynı sorunu aynı firmayı kullanan fiber altyapıda arkadaşlarım da yaşadı. TurkNet geçti düzeldi çok büyük oranda. Ben daha küçük bir firmaya geçtim bende devam ediyor :) Millenicom daha önce kullanmadım, yorum yapamayacağım o yüzden.

Yeni konular

Geri
Yukarı