Valorant'ta edilen küfürden dava açılabilir mi?

Dava açıp gerçekten uğraşırsa tazminat + avukat parası nedeniyle ciddi sıkıntı çıkarır.

Ama gerçekten uğraşacağını hiç sanmam.

Valorant oynayıp birilerine küfür etmeyen insan yok, kendim de dahil. Kimsenin de oyunda biri birine küfür ettiği için gidip dava açmakla uğraşacağını sanmam.
Ama istese açabilir mi? Evet. Artık hakaret davalarının %90'ı sosyal medyadan açılıyor. Neden oyunlarda da olmasın. Tek sebebi insanların uğraşmak istememesi. Yaşlı başlı hakimlere oyunda küfür edildiğini anlatmak muhtemelen çok kolay olmaz.

Oyunda küfür yiyip dava açmaya tenezzül eden çok büyük yıkıktır. Ayrıca boş iş, uğraşmaya değmez. Korkutmak amaçlı dediğini düşünüyorum.

Oyunda küfür yiyip dava açmaya tenezzül eden çok büyük yıkıktır. Ayrıca boş iş, uğraşmaya değmez. Korkutmak amaçlı dediğini düşünüyorum.
Peki ya bir anlık sinirle açarsa ne yapacaksın. Kimse açmaza getirip sanalda tanımadığın insanlara hakaret etmek ne kadar mantıklı sence.

Peki ya bir anlık sinirle açarsa ne yapacaksın. Kimse açmaza getirip sanalda tanımadığın insanlara hakaret etmek ne kadar mantıklı sence.
Son 4 gündür demediğim şeyleri dedik ettiren insanlarla uğraşıyorum. Cidden sıkıldım.

Arkadaşım orada "kimse açmaz herkese hakaret edebilirsiniz" mi demişim?

Son 4 gündür demediğim şeyleri dedik ettiren insanlarla uğraşıyorum. Cidden sıkıldım.

Arkadaşım orada "kimse açmaz herkese hakaret edebilirsiniz" mi demişim?
Ben öyle bir şey dediğini iddia etmedim. Dediklerine bakarak öyle bir çıkarım yaparsan bir gün naneyi yiyebilirsin diye tavsiye verdim. Yani şimdiye kadar ettiklerin açmadı diye etmeye devam etme anlamında söyledim. %99 korkutmak amaçlı yapıyor diyelim. %1'e denk gelirsen başın ağrır yani.

Ben öyle bir şey dediğini iddia etmedim. Dediklerine bakarak öyle bir çıkarım yaparsan bir gün naneyi yiyebilirsin diye tavsiye verdim. Yani şimdiye kadar ettiklerin açmadı diye etmeye devam etme anlamında söyledim. %99 korkutmak amaçlı yapıyor diyelim. %1'e denk gelirsen başın ağrır yani.
Hocam Valorant değil de CS 2'de mikrofondan edilen küfür ispatlanabilir mi? Adamlar oyunlarımda ne küfürler ediyorlar.

Bugün Valorant oynarken bir tane kız takıma bot dedi, ben de küfür ettim. Gençliğimin hatası işte, yaşım 16. Sizce bana dava açabilir mi? Elinde kaydı vardı sanırım, çünkü ben küfür ettikten sonra bir daha takımlan hiç iletişim kurmadı ses vermedi.

Son rauntlarda ailene yazık olacak falan diyordu, sizce yapabilir mi? Konuda bilgim olmadığı için soruyorum.

Ben GTA Online ve valoranttada aynısını yaşıyordum sana dava açacağım aileni mahkemeye vereceğim soruşturma başlatacağım gibi şeyler diyorlardı küfür edince ama açamaz merak etme

Geri
Yukarı