Valorant'ta en uygun sensitivity nasıl bulunur?

Merhaba.
Çoğu yayıncıyı filen izliyorum fareyi çok hareket ettirince az bir şey dönüyor.
Ben çok az döndüreyim 360 derece dönüyorum.
Sorum ise şu;
Böyle yüksek lige çıkamaz mıyım sizce?

Fare için birkaç tavsiye bırakıyorum. Bunlar araştırıp netliğinden emin olduğum şeyler. Sizde deneyerek anlayabilirsiniz.
1 Kullandığınız farenin DPI seviyesi olabildiği kadar yüksek olsun. Windows fare ayarından kısabildiğiniz kadar kısın. Windows minimum olmalı ki yazılımsal olarak atlama yaşamayın. Farenin 1 ilettiğini Windows hassasiyeti ile 2 yapıyorsunuz.
2 Oyunlarda fare ayarı için Windows ayarını kullanmayı bırakın. CS ve Valorant için söylüyorum ikisinde aynı hassasiyet kullanmak biraz garip olabiliyor.
3 Asıl soru fare hassasiyeti nasıl olsun sorusuna geldik. Bunun iki şekli var size uygun olanı seçin. Birincisi fare alanınızın başından sonuna 180 derece dönecek şekilde ayarlamak. Bunu yaptığınız zaman dönmeniz en zor olan konuma fareyi kaldırmadan tek hamleyle gidebiliyorsunuz. İkinci ise gözünüzü kapatıp 180 derece dönmek için fareyi hareket ettirin. Gözünüzü kapatıp döndürünce tam 180 döndüyseniz eğer tamamdır.
Fare ile ilgili en efektif şeylerin bunksr olduğunu düşünüyorum. Herkese iyi Sosyaller. ❤️

DPI x sensin 200 ile 300 arası olsa iyi olur iyi oyuncular hep o ayarlarda kullanır. Mesela 1600 x 0,15 kullanıyorum ben 240 ediyor. Ama kol ağrısı yaşatır.

Geri
Yukarı