Valorant'ta nasıl daha iyi olurum?

pcherif

Picopat
Daha fazla  
Ben 1 1.5 aydır Valorant oynuyorum günde 3 4 ranked atıyorum son 20 gündür ama bir türlü gelişemedim hatta kötüleşiyorum sürekli. Zaten baştan beri rank da yükselemiyorum gümüş 1'de takıldım kaldım ama çoğu el aldığım role göre görevimi yerine getiriyorum üstüne her el minimum 17 vuruyorum ama yok yükselemiyorum. Nasıl daha iyi oynar ve rank yükselirim? Takım bul demeyin ama arkadaşlarımla girince oyunu unutuyorum ve asla oynayamıyorum.

Takımlı bir oyun olduğu için kişisel başarınız pek bir anlam ifade etmiyor. Burada kritik noktayı "takım bul demeyin" diyerek es geçiyorsunuz ama yazmışsınız zaten. Oyunu unutup oynayamıyormuşsunuz. Takım halinde girdiğinizde ciddi olursanız galibiyetle birlikte seviyeniz yükselir.

Hocam belli ki aiminiz şimdilik iyi rankedde rank atlayabilmek gerçekten şans işi olabiliyor gelen takıma bağlı olarak rank yükselip alçalıyorsunuz.

Oyunun temeli aim Control'ü. Rank maçlarına girmeden önce bir süre poligonda çalışmanı öneririm. Kendi poligonu biraz yetersiz kalsa da ısınmadan girmekten iyidir. Aim Lab diye bir uygulama var Steam de, oradan da kendini geliştirmen mümkün. Düşmanı gördüğünde kesinlikle tarama, tek tek sıkmaya özen göster, özellikle vandalla. Takım içi iletişim de çok önemli. Takımın kaybetmeye başlayınca kavga çıkmaya başlarsa, takımı sakinleştirmeye çalış ve kazanmak için motive et. Ufak bir tartışmada takım içi moral düşüyor ve her şey daha da zorlaşıyor. Tek başına rank atlaman mümkün değil, takım oyunu olduğunu unutma. Yücelik 2 rank olarak yazıyorum bunları bu arada. Rank ilerledikçe stres arttıran bir oyun ama aklında bulunsun😀

Neticede FPS oyunu, aim geliştir. Profesyonel oyuncuları takip et, haritalarda aimlerini nereye koyuyorlar, nasıl peek atıyorlar vesaire iyi bir gözlem yapıp onları taklit et. Oyun bilgini kesinlikle geliştir, bunun için de yüksek elo oyuncularını izle özellikle oyun anlatan. Kendine 2-3 main karakter belirle ve onların taktiklerini vesaire line-up öğren.

Oyunun temeli aim Control'ü. Rank maçlarına girmeden önce bir süre poligonda çalışmanı öneririm. Kendi poligonu biraz yetersiz kalsa da ısınmadan girmekten iyidir. Aim Lab diye bir uygulama var Steam de, oradan da kendini geliştirmen mümkün. Düşmanı gördüğünde kesinlikle tarama, tek tek sıkmaya özen göster, özellikle vandalla. Takım içi iletişim de çok önemli. Takımın kaybetmeye başlayınca kavga çıkmaya başlarsa, takımı sakinleştirmeye çalış ve kazanmak için motive et. Ufak bir tartışmada takım içi moral düşüyor ve her şey daha da zorlaşıyor. Tek başına rank atlaman mümkün değil, takım oyunu olduğunu unutma. Yücelik 2 rank olarak yazıyorum bunları bu arada. Rank ilerledikçe stres arttıran bir oyun ama aklında bulunsun😀

Arada tek tek sıkmada sorun yaşamak dışında hepsini yapıyorum ama olmuyor maalesef. Yani gerçekten takım şart gibi o zaman.

Neticede FPS oyunu, aim geliştir. Profesyonel oyuncuları takip et, haritalarda aimlerini nereye koyuyorlar, nasıl peek atıyorlar vesaire iyi bir gözlem yapıp onları taklit et. Oyun bilgini kesinlikle geliştir, bunun için de yüksek elo oyuncularını izle özellikle oyun anlatan. Kendine 2-3 main karakter belirle ve onların taktiklerini vesaire line-up öğren.

Aslında izliyorum ama hiç dikkat etmiyorum nasıl peekliyor nerede neyi neden yapıyor diye bundan sonra dikkat ederim.

Takımlı bir oyun olduğu için kişisel başarınız pek bir anlam ifade etmiyor. Burada kritik noktayı "takım bul demeyin" diyerek es geçiyorsunuz ama yazmışsınız zaten. Oyunu unutup oynayamıyormuşsunuz. Takım halinde girdiğinizde ciddi olursanız galibiyetle birlikte seviyeniz yükselir.

Hocam birileriyle bir şey yaparken ya inanılmaz ciddiye alıp küçücük şeyde sinirleniyorum ya da sürekli konuşuyorum eğleniyorum falan farkında olmadan. Sanırım rank atlayabilmek için önce bunu çözmem lazım.

Hocam birileriyle bir şey yaparken ya inanılmaz ciddiye alıp küçücük şeyde sinirleniyorum ya da sürekli konuşuyorum eğleniyorum falan farkında olmadan. Sanırım rank atlayabilmek için önce bunu çözmem lazım.
Eğer oyundan keyif almak istiyorsanız bu yaptığınız doğal. Ama seviye atlayayım diyorsanız bir tık ciddi olmak lazım.

Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar önerileriniz sayesinde elmas 2'ye kadar ulaştım. Başkaları da bu başlığa benim gibi bronz gümüş gibi bir eloda takılırsa diye kendi önerilerimi de eklemek istiyorum.
•Ne kadar kötü ekipmanla da gelişilebilecek olsa da özellikle kötü bir mouse oyununuzu gerçekten çok etkiliyor. Oyunda biraz bile olsun gelişmek istiyorsanız iyi bir mouse çok önemli.
•Ben oyunlara girmeden önce sürekli ısınıyordum (çoğunlukla DM atıyorum)ama kötü bir maç geçirdikten sonra aynı şekilde devam ederdim. Şimdi fark ettim ki kötü bir maçtan sonra da aiminiz soğuyor o yüzden 1 DM bile atmak çok yararlı olabiliyor.

Ve bu arkadaşın önerileri kesinlikle çok yararlı olmuştu. Aynı zamanda sürekli DM vb. girerseniz ister istemez hem aiminiz hem peekleme şekilleriniz hem de Crosshair placementeniz gelişiyor. En azından ben böyle geliştirdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı