Valorant'ta sistem önemli mi?

Taylan111

Centipat
Demek istediğim Valorant gibi oyunlarda örneğin 60Hz monitörde 60-50 FPS alarak hangi lige kadar ulaşabilirim? Oyuna çok etkisi var mı? 60Hz monitör kullanarak yüksek liglere çıkanlar var mı?

Ben genelde 50FPS alıyorum ve monitörüm 60Hz (Altın1 eloyum). Daha fazla lig çıkmam için tabii ki aim geliştirmem lazım fakat şu an 240Hz monitörüm ve daha iyi sistemim olsaydı çok daha kolay lig atlar mıydım? Oyuna katkısı fazla mı az mı? Ne kadar etkiler ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Demek istediğim Valorant gibi oyunlarda örneğin 60Hz monitörde 60-50 FPS alarak hangi lige kadar ulaşabilirim? Oyuna çok etkisi var mı? 60Hz monitör kullanarak yüksek liglere çıkanlar var mı?

Ben genelde 50FPS alıyorum ve monitörüm 60Hz (altın1 eloyum). Daha fazla lig çıkmam için tabii ki aim geliştirmem lazım fakat şu an 240Hz monitörüm ve daha iyi sistemim olsaydı çok daha kolay lig atlar mıydım? Oyuna katkısı fazla mı az mı? Ne kadar etkiler?

Sistem farkı elbette var mesela internet kafeye git biraz oyna normalden daha fazla vurmaya başlarsın. Bence en bariz fark ekipmanlarda mouse özellikle.

Çok etkisi var. Arkadaşım 60 FPS ile gümüş ya da altındı hatırlamıyorum. Cidden sağlam bilgisayarı olsa plat olacak çocuk. İleri ranklarda ileri refleksler gerekli. Bu refleksler her ne kadar iyi olursa olsun gözün görmeden iş yapamazsın.

144 Hz ve üstü pek memnun etmiyor alanları, 144 ile arasında aşırı bir fark yok diyorlar. 144 Hz monitörünüz olunca hile gibi oynanmıyor maalesef, aimin güzelse işe yarar 144 Hz monitör almak, kötü bir aim ile 60 Hz ile 144 Hz arasında pek bir fark yaşamazsın.

Ben genelde 50FPS alıyorum ve monitörüm 60Hz (altın1 eloyum). Daha fazla lig çıkmam için tabii ki aim geliştirmem lazım fakat şu an 240Hz monitörüm ve daha iyi sistemim olsaydı çok daha kolay lig atlar mıydım? Oyuna katkısı fazla mı az mı? Ne kadar etkiler?

Eskiden laptop kullanıyordum tabii o zamanlar Valorant yoktu CS vardı 60Hz ekran vardı 80-110 FPS arası idi Legend eagle a kadar çıktım şimdi 144Hz ekran var tabii oyunu bıraktım ama globale çıkmıştım kolaylıkla. Ama önemli olan elinin alışması aimin iyi olması.

Sistemin tabii ki de katkısı çok büyük ama sadece onunla atlayamazsın. Kendinde çok iyi oyuncu olabilirsin yine çıkamayabilirsin. Oyunun en büyük etkisi bir takımının olması. Herkes karakter yerinde Reyna ve Jett kapmaya çalışıyor. Eğer takımın olsa herkes oynayabildiği ve gerekli karakterleri alır oynar. 50FPS düşük baya bir kere sağlam bir internet kafeye gidip farkı rahatlıkla görebilirsin.

Öncelikle şöyle diyeyim 60hzle çok fazla şey yapılabilir radiant bile olabilirsin. Benim 60 hzim varken dia 3 rankında takılıyordum. 1 2 kere immortala çıkıp düşmüştüm. Şu anda 144hzim var ver immortal eloda takılıyorum.

Geri
Yukarı