Valorant'ta TPM 2.0 uyarısı düzeldi mi?

Diyorum ki aloo benim Anakartım ASUS Prime B450M-K anakart. Ve bu anakartın BIOS ayarlarında TPM 2.0 açmak için bir ayar bulunmuyor. Ne yapsam boşuna. Hiç yardımcı olacak bir video da yok. Olanlar başka anakartın videosu o anakartlardaki ayarların hiçbiri benim BIOS'da yok.

screen-intel-1.jpg

Olmadığına emin misin?

Diyorum ki aloo benim anakartım ASUS Prime B450M-K anakart. Ve bu anakartın BIOS ayarlarında TPM 2.0 açmak için bir ayar bulunmuyor. Ne yapsam boşuna. Hiç yardımcı olacak bir video da yok. Olanlar başka anakartın videosu o anakartlardaki ayarların hiçbiri benim BIOS'da yok.

İlk öncelikle BIOS'daki tüm güncellemeleri yapın, daha sonra F8 tuşu ile arama sekmesini açın ve TPM yazın.

BIOS'u nasıl güncellerim? Yanlış hatırlamıyorsam bende BIOS'u güncellemeye çalışırsam hata veriyor.

BIOS'u nasıl güncellerim? Yanlış hatırlamıyorsam bende BIOS'u güncellemeye çalışırsam hata veriyor.

Nasıl bir hata BIOS yüklemesi ekranında verse anakartiniz gg olurdu flasha yazıp BIOS'tan M-Flash'la atmayı denediniz değil mi BIOS güncellemesini.

Windows üzerinden indirmeye çalışınca uygulamasında hata veriyor. Güncellemeyi indirirken direkt BIOS'a mı atıyor?

Uygulamadan yapmayın anakartinizin sitesine gidin oradan en güncel BIOS'u flashiniza indirin içinin boş olduna emin olun BIOS'a girin flash takılı olsun oradan m flasha girip flashi seçin o kendisi günceller.

Diyorum ki aloo benim Anakartım Asus Prime B450m-k anakart. Ve bu anakartın BIOS ayarlarında tpm 2.0 açmak için bir ayar bulunmuyor. Ne yapsam boşuna. Hiç yardımcı olacak bir video da yok. Olanlar başka anakartın videosu o anakartlardaki ayarların hiç biri benim biosda yok.
BIOS'un güncel mi?

@Sweet Cupcake doğru gidiyor muyum?

Uygulamadan yapmayın anakartinizin sitesine gidin oradan en güncel BIOS'u flashiniza indirin içinin boş olduna emin olun BIOS'a girin flash takılı olsun oradan m flasha girip flashi seçin o kendisi günceller.
Flash im yok ki?

Arkadaşlar bu mu? Açık gözüküyor.

Arkadaşlar biosta şey yazıyor TPM 2.0 Device founded diyor yani bu açık anlamına mı geliyor? Çoğu ayara baktım açıktı.

Dosya Ekleri

• 20230123_143355.jpg
    20230123_143355.jpg
    256,6 KB · Görüntüleme: 24
  • 20230123_143654.jpg
    20230123_143654.jpg
    119,2 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
Diyorum ki aloo benim anakartım ASUS Prime B450M-K anakart. Ve bu anakartın BIOS ayarlarında TPM 2.0 açmak için bir ayar bulunmuyor. Ne yapsam boşuna. Hiç yardımcı olacak bir video da yok. Olanlar başka anakartın videosu o anakartlardaki ayarların hiçbiri benim BIOS'da yok.

He kusura bakma hemen sana anlatayım TPM ayarının yazısı farklı benim biomda seninkiyle aynı mavi gibi.

Advanced'e gel sonra
  • pch-FW Configuration seçeneğine tıklayın.
Sorununuz düzelir.

He kusura bakma hemen sana anlatayım TPM ayarının yazısı farklı benim biomda seninkiyle aynı mavi gibi.

Advanced'e gel sonra
  • pch-FW Configuration seçeneğine tıklayın.
Sorununuz düzelir.
Bu şekilde TPM açarsın

Merhaba biliyorsunuz Windows 11'de Valorant açınca TPM 2.0 uyarısı verip açılmıyordu. Ben de o zamandan beri Valorant giremiyorum silmiştim şimdi indirmeye karar verdim. Boşuna indirmeyeyim diye size sorayım dedim bu sorun düzeldi mi?
  • Bilgisayarı yeniden başlatın ve açılış sırasında anakartınız için belirlenen kısayolla BIOS ayarlarına girin. Genellikle F2, F10 ve Del tuşları kullanılır.
  • Sağ altta yer alan ‘Advanced mode’ seçeneğine tıklayın.
  • Açılan sayfanın üstündeki çubukta yer alan ‘Advanced’ sayfasına gelin.
  • PCH-FW Configuration seçeneğine tıklayın.
  • PTT’ özelliğini ya da 'TPM Device Selection' özelliğini ‘Disabled’ yerine ‘Enabled (ya da Enabled Firmware TPM)’ olarak değiştirin. AMD Ryzen tabanlı işlemcilerdeyse ‘AMD fTPM’ isimli özelliği etkinleştirmeniz gerekecektir.

@GTX 1080 TPM'yi açabildin mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı