Valorant'tan ban yedim

Arkadaşlar adam çözüm fikri istemiş onu yargılamayın fikir yoksa salın boş verin nasıl yediyse yemiştir.

Konuda herhangi bir soru görmüyorum ben. Direkt forumda konu açıp yaşadıklarını anlatmış. Bir çözüm fikri istemese de Riot desteğe yazmasını söyledik zaten. Ama küçük kardeşimiz henüz olgunlaşmadığı için hem oyunlarda hile açıyor hem de ban yediğinde gelip forumda konu açıp konuya yorum yapanlara direkt hakaret edecek yüz bulabiliyor kendinde.

Merhaba. Hesap satışı yaptığım için 3 ay önce sattığım hesaplardan biri hile açıyor kendi bilgisayarında ve benim anakartıma da HWID ban atılıyor. 3 ay sonunda banım açıldı ve oyuna girdim hesap falan kasmıyorum girdim bir bela attım çat diye hesabım kalıcı banlandı. Daha sonra arkadaşımın hesabıyla dereceli girdim çat diye o da banlandı. Soluğu mahkemede almanın vakti geldi. Hile falan yok tertemizim. Bu nasıl bir sistem anlamadım.
HWID banın bitiş tarihi 2-3 gün sapma gösterebiliyor. Bana da 10 Haziran demişlerdi 13 Haziran'da açıldı. 10-11-12 Haziran tarihlerinde açtığım ve girdiğim tüm hesaplar doğal olarak ban yedi.

İlk olarak yaptığın işler zaten yasal değil, orası ayrı. Valorant ban sistemini bilmiyorum fakat mantık olarak ban yiyen hesaba herhangi bir PC'den girmeye çalıştığın zaman o sisteme ban atılıyor olabilir. Oyun da bunu algılayıp, başka hesapla girmeye çalıştığın zaman da yine otomatik ban atıyordur belki. Eğer hile kullanmıyorsan, tek açıklaması bu diye düşünüyorum.

Yani sorun sattığın banlanmış hesapla kendi PC'in üzerinden giriş yapmış olman. Bu yüzden sisteme genel ban atılmış gibi gözüküyor. Hangi hesapla girersen, gir o hesaplar banlanmaya devam edecek büyük ihtimal. Ama üçüncü parti bir program ile hile kullanıyorsan bilemem tabii.

Valorant ban sistemini bilmiyorum fakat mantık olarak ban yiyen hesaba herhangi bir PC'den girmeye çalıştığın zaman o sisteme ban atılıyor olabilir.
Riot vanguard böyle bir sebepten HWID ban atmıyor. Gördüğüm ban yedikten sonra ağlayan çok insan oldu. Fakat hesaplarına böyle bir şey uygulanmadı. Fakat @monthean arkadaşın dediği gibi banlı sistemden başka (ban yememiş) hesaba giriş yaparsan o hesabın ban yeme ihtimali olabiliyor.

Arkadaşlar çözüm bu değil fakat dedikleriniz doğru.
Bazen hata olabiliyor, 5 gün sonra dene, benim ki böyle açıldı.

Riot vanguard böyle bir sebepten HWID ban atmıyor. Gördüğüm ban yedikten sonra ağlayan çok insan oldu. Fakat hesaplarına böyle bir şey uygulanmadı. Fakat @monthean arkadaşın dediği gibi banlı sistemden başka (ban yememiş) hesaba giriş yaparsan o hesabın ban yeme ihtimali olabiliyor.
Ben de onu demeye çalıştım aslında. Hayatımda hiçbir multiplayer oyunda ban yemediğim için banlanma süreçleri nasıl işliyor bilmiyorum :) Banlanmış sistemde farklı hesaplar da ban yer mantığını yürüttüm ve bu çok normal bir durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı