Valve tembel bir şirkettir

Valve dünyanın en zeki şirketlerinden.
Yaptığı her oyun çağ açıyor. Half-Life alyx, VR dünyasının kapısını araladı tekrardan. Valve index en çok satılan Vr'lar içinde.
Alınan kararlar yavaş ve etkili. CS ve TF2 yalama oldu. Yakın yıllarda yeni nesil CS görebiliriz fakat TF sanmıyorum.

Tamam şimdi haklısın ama eskidendi şimdi Valve eğer herkesin dediği gibi Valorant ve Epic olmasaydı kış uykusuna devam edecekti bana Half-Life demeyin kalkışmayacağın bir işe kalkışmayakcaksın
Gerekirse paran olsun kalkışmayacaksın siz birinci olarak mod, kozmetik, kasa, silah, map yapan tayfa oldukça gabeden güncelemeyi çok beklersiniz.

Bugün de güldük çok şükür. Neyin ne olduğunu ne yaptığını bilmeyen gelip bunun gibi konular açıyor işte.

Valve oyun dünyasının en büyük şirketlerinden biri. Diğer oyun şirketlerinden farklı olarak daha özgür bir çalışma alanı var, yani isteyen istediği yerde, projede, oyunda, yazılımda çalışabiliyor. Böylece yaptıkları her şey en yüksek kalitede çıkıyor.

Neden "tembelmiş" gibi mi gözüküyor? Valve'in gün yüzüne çıkarmadığı yüzlerce oyun porjesi var. Çalışanlar bir oyun yapmak için toplanıyor, oyunun geliştirilmesinde belirli bir noktaya kadar geliniyor ancak standartları karşılamadığı, istenen sonuç alınamadığı veya bitirmeye imkan olmadıpı için iptal ediliyor. Birazcık bile araştırsaydınız tarihe gömülen ve günyüzü göremeyen yüzlerce farklı olyun projesi görürdünüz. Siz ne sanıyorsunuz? Valve'de çalışanlarının öylece oturup Steam pazarından ve oyunlardan aldıkları paylar ile keyif çattığını mı? Evet, çalışma ortamları daha rahat, her yıl tatil yapma zorunlulukları bile var. Ama bu sadece çalışanların daha üretken olabilmesi için. Orada kimse kimseyi VAC üzerinde çalışmak veya CS:GO'ya güncellemeler getirmek için zorlamıyor.

1.Valve'ın Online oyunları güzel ve yeni çağları açmış olabilir mesela TF overtmatchın atası CS Valorant DotA'yı oynamadığım için bir şey söyliyemeceğim ama kaçımız Half-Life'ın hikayesini beğenmedi
Kaçımız portalın hikayesini beğenmedi yani Valve hikayeli oyunları güzel olan bir şirket Online oyun bakım ister ilgi ister ama hikayeli oyunu yaparsın bırakırsın belki devam etrirsin he diyosanız e Left 4 Dead 2 ne kardeşim derseniz CO-OP aynı portal 2'de olduğu gibi yani Valve'in kalan Online oyunlarını güncelemesi lazım ama benim bildiğim vaalve hikayeli oyun yapardı.

Sana ancak gülüyorum. Burada bir şirketten bahsettiğinin farkında değilsin sanırım. Ama tabi oyun yapmayı çocuk oyuncağı zannederseniz böyle olur tabi. Bir oyun şirketinin aslında bir iş yeri olduğunun, insanların oraya sabahın köründe gidip mesai yaptıklarının farkında değilseniz eğer; bu konu hakkında da konuşamazsınız.

Sizin ne dediğiniz umrumda değil, Valve bu sektördeki en akıllı şirketlerin başında geliyor ve adamlar yaptıkları oyunların kaliteli olmasına diğer bütün oyun şirketlerinden çok dikkat ediyorlar.
Steam konusunda ise, cimri mi bilmem ama iyi hizmet sunduğu kesin.

Yeni konular

Geri
Yukarı