"Varsayılan ağ geçidi kullanılamıyor" Hatası

"Varsayılan ağ geçidi" Modeminizin IP adresidir. İnternet koptuğunda Modem IP' sini browsera yazarmısınız, açılmıyor ise aradaki kabloda bir sorun olabilir.
Şunun gibi;

Dosya Ekleri

• modem.jpg
    modem.jpg
    61,6 KB · Görüntüleme: 8.221
Arkadaş söylemiş zaten. Modeminizin IP'si varsayılan ağ geçididir. Eğer modeme ulaşıyorsanız tarayıcıdan sorun olmaması lazım. Bir de bilgisayarın aldığı IP, varsayılan ağ geçidi yazan yerin resmini çekip atabilirsiniz. Modeminizin markasını da yazabilirsiniz. Markadan markaya modem arayüzüne giriş IP'si değişmektedir.

Türknet kullanıyorum modem markası ZTE modeli ZXHN H267N

Belirtmeyi unutmuşum Wi-Fi ile bağlanıyorum.

192.168.1.1 yazdığımda modem arayüzüne girebiliyorum. Benim laptopta mı sorun var acaba?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    40,7 KB · Görüntüleme: 10.763
Merhaba, öncelikle "ağ bağdaştırıcısı driver" güncelleyin, güncelledikten sonra şunları denermisin;
*"ethernet" yazan bağdaştırıcı ya sağ tıklayıp "devre dışı bırak" seçin.
*"Wi-Fi" yazan bağdaştırıcı içindeki IP bilgileri eklediğim resimdeki gibi düzenleyip kaydedin. IP yapılandırmanı static IP yapıyoruz böylelikle.
bagdastirici.jpg
*CMD komut satırını açıp sırasıyla ;
Kod:
ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns
Driver güncellediniz, yukarıdakileri yaptınız ama yine düzelmeyip aynı hatayı verecek olursa başka bir modeme kablosuz bağlanın, aynısı olmuyor ise Modem sorun.
Modeme kablo ile bağlanmak istediğiniz de devre dışı bıraktığımız "ethernet" bağdaştırıcıyı aktif etmeyi unutmayın.

Merhaba, öncelikle "ağ bağdaştırıcısı driver" güncelleyin, güncelledikten sonra şunları denermisin;
*"ethernet" yazan bağdaştırıcı ya sağ tıklayıp "devre dışı bırak" seçin.
*"Wi-Fi" yazan bağdaştırıcı içindeki IP bilgileri eklediğim resimdeki gibi düzenleyip kaydedin. IP yapılandırmanı static IP yapıyoruz böylelikle.
Eki Görüntüle 273187
*CMD komut satırını açıp sırasıyla ;
Kod:
ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns
Driver güncellediniz, yukarıdakileri yaptınız ama yine düzelmeyip aynı hatayı verecek olursa başka bir modeme kablosuz bağlanın, aynısı olmuyor ise Modem sorun.
Modeme kablo ile bağlanmak istediğiniz de devre dışı bıraktığımız "ethernet" bağdaştırıcıyı aktif etmeyi unutmayın.

Dediklerinizi yaptım ve bir sorun yaşamadım teşekkürler hatta aynısını telefonuma da yaptım :D

@goqhan06 Bugün oyuna girdim internet koptu bende telefonumun internetini kullandım hiç sorun yaşamıyorum telefondan girince modemde sorun mu var acaba ?
Yaklaşık 1 aydır evimdeki internete tüm bilgisayar ve akıllı telefonlar sorunsuz bağlanıyor olmalarına rağmen, benim HP bilgisayardan bağlanamıuyordum. Sürekli varsayılan ağ geçidi kullanılamıyor hatası veriyordu.
Szin burada verdiğiniz işlemleri uyguladım ve Modem'in DHPC ayarlarını da düzenleyince sorunum çözüldü. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı