Vatan Bilgisayar 10.000 TL alışverişe indirim yapabilir mi?

Makaleler
5
Misal siz 10.000 TL ve üstü sistem toplayacaksınız. İndirim yaparlar mı? Yaparlarsa ne kadar yaparlar? Atıyorum, Windows'u ücretsiz alabilir miyiz? Sonuçta en az 10.000 TL diyoruz. Ve bence bi 500 TL indirim yapmaları lazım. Ayıp yani.

Basit bir telefon ile sorup öğrenmek varken buradan tahmin isteme bence. Sonuçta bayiden bayiye de değişebilir. Benim sistemim 5.350 lira değerinde idi topladığım zaman ve 5.000 liraya anlaşmıştık. Ama burada iki etken var ilki ben nakit olarak ödedim, ikincisi ise çevrem genellikle teknolojik alışverişlerini bana yaptırdığı için sık sık bayiye gidip ürün satın alıyorum.

Örnek olarak sırf geçtiğimiz 2016 yılında toplamda 22.000 lira gibi bir alışveriş yaptım. Aslında 22.000 lira çok gibi dursa da 7.500 lirası komşumun ses sistemli televizyonuna gitti mesela. Bu paralar uzaktan çok gibi duruyor olsa da detaya inince kıymeti azalıyor.

Basit bir telefon ile sorup öğrenmek varken buradan tahmin isteme bence. Sonuçta bayiden bayiye de değişebilir. Benim sistemim 5.350 lira değerinde idi topladığım zaman ve 5.000 liraya anlaşmıştık. Ama burada iki etken var ilki ben nakit olarak ödedim, ikincisi ise çevrem genellikle teknolojik alışverişlerini bana yaptırdığı için sık sık bayiye gidip ürün satın alıyorum.

Örnek olarak sırf geçtiğimiz 2016 yılında toplamda 22.000 lira gibi bir alışveriş yaptım. Aslında 22.000 lira çok gibi dursa da 7.500 lirası komşumun ses sistemli televizyonuna gitti mesela. Bu paralar uzaktan çok gibi duruyor olsa da detaya inince kıymeti azalıyor.
Doğru diyorsun, ben arayabileceğimi bilmiyordum. Tek bir telefon numarası var sandım.

İndirimle beraber diğer mağazaların standart fiyatlarına denk getirirsen iyi. Kim bilir kaç TL avanta kapacaklar o 10.000 TL'den.

Her ne kadar markanın kitabında öyle bir imkan yokmuş gibi görünse de mağaza müdürü inisiyatif kullanarak indirimde bulunabilir. Zira mağaza müdürünün görevi o mağazaya ciro kazandırmaktır.
10.000'de 500TL gibi bir nakit indirim yapmazlar belki ancak stoklarında kalan bir ürün hediye ederler.
Hem ciro kazanırlar hem de stokta kalmış malları azaltırlar, satma dertleri ortadan kalkar.

Yoksa fiyatlar sabittir Vatan'da. Her mağaza gün sonu raporunda hangi ürünü sattıysa vatan sunucularındaki veritabanından stoktan düşülür, buna karşılık mağaza kasasına para girer.
Kimsenin kafasına göre indirim yapma lüksü yok. Bir hediye verilecek olsa bile mağaza sayımlarında o eksiklik görünür, her indirimden veya hediyeden şirket sorumlularının haberi olur kısacası.
Önüne gelene %5 indirim yapmazlar yani. Zor, ikna etmesi zor gerçekten.

Unutma ki bu indirimler mağaza personelleri ve çevresi tarafından da kullanılmaktadır kesinlikle.
Beşiktaş'ın mağazalarına git yalvar yakar, 100 tane formayı tek seferde satın almaya kalk tek kuruş indirim elde edemezsin. Fikret Başkan gelsin o bile indirim talep etmez, olması gereken de budur aslında. Sen birilerine torpil yaptıkça kullanırlar bunu şirket lehine.

Vatan'ın indirim yapacağını sanmam sakız filan verirler herhalde.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı