Vatan Bilgisayar 10.000 TL alışverişe indirim yapabilir mi?

Her ne kadar markanın kitabında öyle bir imkan yokmuş gibi görünse de mağaza müdürü inisiyatif kullanarak indirimde bulunabilir. Zira mağaza müdürünün görevi o mağazaya ciro kazandırmaktır.
10.000'de 500TL gibi bir nakit indirim yapmazlar belki ancak stoklarında kalan bir ürün hediye ederler.
Hem ciro kazanırlar hem de stokta kalmış malları azaltırlar, satma dertleri ortadan kalkar.

Yoksa fiyatlar sabittir Vatan'da. Her mağaza gün sonu raporunda hangi ürünü sattıysa vatan sunucularındaki veritabanından stoktan düşülür, buna karşılık mağaza kasasına para girer.
Kimsenin kafasına göre indirim yapma lüksü yok. Bir hediye verilecek olsa bile mağaza sayımlarında o eksiklik görünür, her indirimden veya hediyeden şirket sorumlularının haberi olur kısacası.
Önüne gelene %5 indirim yapmazlar yani. Zor, ikna etmesi zor gerçekten.

Unutma ki bu indirimler mağaza personelleri ve çevresi tarafından da kullanılmaktadır kesinlikle.
Beşiktaş'ın mağazalarına git yalvar yakar, 100 tane formayı tek seferde satın almaya kalk tek kuruş indirim elde edemezsin. Fikret Başkan gelsin o bile indirim talep etmez, olması gereken de budur aslında. Sen birilerine torpil yaptıkça kullanırlar bunu şirket lehine.
Aslında benim amacım indirimden ziyade Windows 10'u bedavaya getirmekti, neyse ya sağlık olsun.

Vatan'ın indirim yapacağını sanmam sakız filan verirler herhalde.
Hah hah hah, şakacı şey.

Hah hah hah, şakacı şey.

Burada bir arkadaş 1000 TL'ye alış-veriş yaptı.

Aldıktan hemen sonra Anakarta Bios Güncellemesi gerektiğini öğrendi.

5 dakikalık Bios Güncellemesi için 50 tane laf söylemişler arkadaşa.

Dün 1000 TL'lik alış-veriş yapmış arkadaş. Ölür müsün Bios Güncellemesi yapsan.

Neyse sonunda yapmışlar ama başta itiraz etmişler. Neyine itiraz ediyorsun ?

Vatan'ı asla önermem. Kazık, ilgisiz personeller ne ararsanız var.

Aslında benim amacım indirimden ziyade Windows 10'u bedavaya getirmekti, neyse ya sağlık olsun.
Ben zannetmiyorum açıkçası, Windows7 desen hadi neyse de Windows10 zaten hali hazırda revaçta olan bir işletim sistemi. Gerçekten zannetmiyorum ya :)

Amacın ucuza almaksa (Ki dolaylı yoldan aynı amaca hitap ediyor) Vatan yerine farklı firmaları tercih edeceksin. Belirgin oranda daha ucuza toplayabilirsin sistemi genel anlamda, her parçayı aynı firmadan temin etmek zorunda değilsin.

Kadıköy Çarşı'dan da alsan distribütör garantisi yine olacak yani.

Burada bir arkadaş 1000 TL'ye alış-veriş yaptı.

Aldıktan hemen sonra Anakarta Bios Güncellemesi gerektiğini öğrendi.

5 dakikalık Bios Güncellemesi için 50 tane laf söylemişler arkadaşa.

Dün 1000 TL'lik alış-veriş yapmış arkadaş. Ölür müsün Bios Güncellemesi yapsan.

Neyse sonunda yapmışlar ama başta itiraz etmişler. Neyine itiraz ediyorsun ?

Vatan'ı asla önermem. Kazık, ilgisiz personeller ne ararsanız var.
Eğer o kadar çirkef olurlarsa bende 14 gün içerisinde geri iade ederim veya bir p.slik yaparım illaki. Ama orada ki elemanlar o kadar değillerdi. Daha önce gitmiştim bir kaç soru sormak için, bana çok saygılı davrandılar.

Ben zannetmiyorum açıkçası, Windows7 desen hadi neyse de Windows10 zaten hali hazırda revaçta olan bir işletim sistemi. Gerçekten zannetmiyorum ya :)

Amacın ucuza almaksa (Ki dolaylı yoldan aynı amaca hitap ediyor) Vatan yerine farklı firmaları tercih edeceksin. Belirgin oranda daha ucuza toplayabilirsin sistemi genel anlamda, her parçayı aynı firmadan temin etmek zorunda değilsin.

Kadıköy Çarşı'dan da alsan distribütör garantisi yine olacak yani.
Almayı düşündüğüm sistem biraz pahalı olduğu için ailem sadece Vatan'dan almak istiyor. İnternete güvenmiyorlar. Açıkçası bende işimi sağlama almayı yeğliyorum. O yüzden her şeyi onlara kurdurup kafam rahat olsun istiyorum. Ama annem başka markalara pek sıcak bakmıyor. Şahsen ben Sinerji'den toplamak istiyordum, ama annem internete o kadar para bağlama diyor.

Son düzenleme:
Eğer o kadar çirkef olurlarsa bende 14 gün içerisinde geri iade ederim veya bir p.slik yaparım illaki. Ama orada ki elemanlar o kadar değillerdi. Daha önce gitmiştim bir kaç soru sormak için, bana çok saygılı davrandılar.

Almayı düşündüğüm sistem biraz pahalı olduğu için ailem sadece vatandan almak istiyor. İnternete güvenmiyorlar. Açıkçası bende işimi sağlama almayı yeğliyorum. O yüzden her şeyi onlara kurdurup kafam rahat olsun istiyorum. Ama annem başka markalara pek sıcak bakmıyor. Şahsen ben Sinerji'den toplamak istiyordum, ama annem internete o kadar para bağlama diyor.

İstanbul'da oturuyorsanız Şişli'de Nanokatalog isimli mağaza var oradan toplatın.

Aşırı ucuz ve tamamen güvenilir.

Ben 8 milyarlık toplama PC topladım. 200 tl indirim yaptı 8.200 tl den. Müdüre danıştı bu kadarlık alış veriş yapacak 8 milyara tamamlasak dedi. Adam flash bellek ve 20 metrelik kablo da ekledi [emoji3]

Sent from my ASUS_T00J-D using Technopat Sosyal mobile app
Vazgeçtim almıyorum deseydin keşke
emoji3.png
.

İstanbul'da oturuyorsanız Şişli'de Nanokatalog isimli mağaza var oradan toplatın.

Aşırı ucuz ve tamamen güvenilir.
Alanya'da oturuyorum, zaten ilçe olduğu için aradığın hiçbir şeyi adam akıllı bulamıyorsun.

İnternetten al daha ucuza gelir. Boş yere para harcama bence. 10.000 güzel bir bütçe 4k bir sistem kurulur.

GTX 1080 TI, Ryzen 1800X 16GB RAM bir sistem kurulur.

Çocuğu bile kullanır :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı