Vatan Bilgisayar Avanslı Satış Sorunu

• Konuyu başlatan K-Pax
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 7B

K-Pax

Kilopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Geçtiğimiz hafta Vatan Bilgisayar Gaziantep mağazasından MSI RX 480 Gaming X 8G ekran kartıyla birlikte Viewsonic XG2401 monitörü sipariş ettim. İki ürün de mağazada bulunmadığından avanslı satış denilen yöntemle parasını kredi kartlarıyla ödedim ve beklemeye başladım. Meğer bana stokta olmayan ekran kartını satmışlar. Şimdi görüştüğümde "bu ay içerisinde gelecek" gibi muğlak bir cevap veriyorlar. Monitör gelse bile faturaları beraber kesildiğinden bana teslim edemiyorlarmış. Bu gibi durumlarda yasal bir sorumlulukları yok mu acaba? En azından "şu kadar zamanda temin edilmeli" şeklinde bir yaptırım mesela.

Merhaba arkadaşlar. Geçtiğimiz hafta Vatan Bilgisayar Gaziantep mağazasından MSI RX 480 Gaming X 8G ekran kartıyla birlikte Viewsonic XG2401 monitörü sipariş ettim. İki ürün de mağazada bulunmadığından avanslı satış denilen yöntemle parasını kredi kartlarıyla ödedim ve beklemeye başladım. Meğer bana stokta olmayan ekran kartını satmışlar. Şimdi görüştüğümde "bu ay içerisinde gelecek" gibi muğlak bir cevap veriyorlar. Monitör gelse bile faturaları beraber kesildiğinden bana teslim edemiyorlarmış. Bu gibi durumlarda yasal bir sorumlulukları yok mu acaba? En azından "şu kadar zamanda temin edilmeli" şeklinde bir yaptırım mesela.
Şuan başka mağzalarında stok bulunuyor ara ve o mağzadan getirilmesini iste benimde başıma geldi mağza müdürüne kadar gittim hatta tedarik sorumlularını arattım ve nezaman mağzalara geleceğini öğrendim. Ancak şuan stoklarda var o mağzadan getirtilmesini isteyebilirsin.

Ellerinde olmayan malı varmış gibi satmak ne demek ya. Sen her türlü haklısın. Hakkını ara gerekirse bağır çağır maalesef ülkemizde bu yol işliyor çünkü bağırmazsan pasif kalırsan haksızların işlerine gelir bugün git şu gün gel diye diye savsaklayıp dururlar.

Gidip görüştüm tekrar, para iadesi yapıyorlar fakat kampanyadan yararlandığım için monitör 1122 liraya geldi. Dolar yüzünden fiyatları da fırladı. 250 lira zarar etmektense ürün gelene kadar beklemek daha mantıklı sanırım.

Gidip görüştüm tekrar, para iadesi yapıyorlar fakat kampanyadan yararlandığım için monitör 1122 liraya geldi. Dolar yüzünden fiyatları da fırladı. 250 lira zarar etmektense ürün gelene kadar beklemek daha mantıklı sanırım.
Ürün zaten diğer mağzalarında stoklarda var avanslı satış yaptılarsa diğer mağzalardan ürün getirtiyorlar. Ben bu yüzden aynı ürünü alamamıştım farklı bir mağaza avanslı satış ile aldığı için.

Bende de şimdi aynı durum oldu. Vatan pc ye gittim. 1 tane SSD aldım ama magazamızda yok başka maģzadan getirtebiliriz dediler. Tamam dedim ve bana sadece avanslı fatura verdiler. Sizin bu durumunuz ne ile sonuçlandı acaba ?

Bende de şimdi aynı durum oldu. Vatan pc ye gittim. 1 tane SSD aldım ama magazamızda yok başka maģzadan getirtebiliriz dediler. Tamam dedim ve bana sadece avanslı fatura verdiler. Sizin bu durumunuz ne ile sonuçlandı acaba ?
Merhaba biraz geç oldu kusura bakmayın. Bu mesajı yazdığım zamandan yaklaşık 1-2 gün sonra arayıp ürünün geldiğini söylediler. 2 yıldan fazla süre oldu :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı