Vatan Bilgisayar Azami Tamir Süresi Aşımı

MustafaDemir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522360033
İyi forumlar. 24 Temmuz 2018 tarihinde, Strix 7.1 kulaklığın arıza yapması sebebi ile Vatan'a götürdüm. Eski mouse Strix Claw da arızalanmıştı. Azami tamir süresi aşıldığı için iade aldım. Bence yine benzer bir durumla karşılaşacağım. Yetkili servisler azami süreyi hep aşıyor. Sormak istediğim soru şu. Ben Strix 7.1'i 800 liraya almıştım. Ürüne iade çıkarsa şu an, dolar kuru 5 liranın üzerinde. Dolayısıyla ürünün fiyatı değişmiş durumda. Bana ne kadar iade ücreti öderler? Strix Claw ürününü 199 liraya almış ama iadesini 268 lira almıştım.
Yine aynı sonuçla karşılaşacak mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de bundan seneler önce Logitech G300'ü servise yollamış, 45 TL'ye aldığım ürüne yine 45 TL para iadesi verilmişti. Fakat ürün 89 TL'ye satılıyordu. Hakem heyetine vs. gitsem muhtemelen kazanırdım lakin nedense uğraşmadım o sıra.

Şu anki prosedür ne bilmiyorum ama ortada mağduriyet varsa en kötü hakem heyetine gidersin.

Bende bundan 23 gün önce G230 kulaklığımı verdim daha gelmedi elime. Bana da para iadesi yaparlar gibime geliyor çünkü daha geleceği yok kulaklığın. Aldığınız fiyat ne ise onu veriyorlar ama bildiğim kadarıyla güncel fiyat üzerinden iade yapmaları gerekiyor.

Belki de prosedür değişmiştir, dediğiniz gibi. Yoksa bana da 199 liralık ürünün 268 iade bedeli verilmezdi. Zaten mantıken şu anki kur üzerinde ödenmesi gerekir. Her şeyin fiyatı dolara endeksli. Yeni baktım ürünün fiyatı 1533 lira olmuş bile :). Yanıtınız için teşekkürler.

Arkadaşlar Vatan'a teknik servise verdiğiniz üründe süreç teslim ettiğiniz gün başlamıyor. Evrağı teslim ederken size imzalattıkları tebligatnamede bu belirtiliyor. Süreç, ürünün kendi yetkili servisine ulaştığı gün başlıyor. Oradan takip edin.
İade bedeli olarak da yasal mevzuat fatura bedelini öder. Ancak öncelikle aynı üründen alma hakkınız vardır. Eğer şube bunu sağlamaz ise tüketici heyetine başvuru yapma hakkınız saklıdır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı