Vatan Bilgisayar benden habersiz ürünümü servise gönderdi

Emirizmir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. 1 hafta önce monitörümü ve kasamı Vatan servisine bıraktım. Monitör ölü pixel kasada ise ekran kartı ve PSU CW nedeniyle servise gidecekti. Ses dışında PC sağlamdı yani. Dün monitörüm ekran değişimi ile servisten şubeye döndü ama bugün saat 10'da sadece servis numarasını belirterek ürününüz servise gönderilecektir diye bilgi aldım. PSU ve ekran kartındaki CW dışında arızalı parçam yoktu. Ve hangi parçayı gönderdiklerini bilmiyorum benim onayımda alınmadı ve PC'yi servise vereli 1 hafta oldu. Ve ne şubenin ne de Vatan'ın ana müşteri hizmetlerine hiçbir şekilde ulaşamıyorum. 4 dakika bekletiyor sonra aniden telefon kapanıyor.
Acaba bunlar tüm parçaları sırayla mı gönderiyor yani şimdi PSU sonra ekran kartını mı gönderecekler çünkü öyleyse her parça için 2 hafta beklemem gerekecek ki bu da 1 ay daha bilgisayarsız kalmak demek yaz tatilinin yarısı. Yoksa bir parçayı bozdular da servise mi verdiler. Yarın şubeye gidip kendi gözümle göreceğim zaten ama her iki durumda rezil bir durum.
Bu arada PC 1 haftadır servisten parça bekliyor olarak gözüküyor.
Sizce ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu işler online şekilde yapılınca hız konusunda sorunlar çıkarabiliyor. Yüz yüze konuşmak her zaman daha iyidir. Olayları hızlandırır. İmkânın varsa sen git.

gidip öğrenmen lazım da monitörü ölü piksel için vermen tamam ama coil whine sesi için bütün kasayı vatana bırakman biraz yanlış olmuş bence çünkü gelecek üründe coil whine olmama garantisi yok. benim iphone 7 bile cw çıkarıyor zamanında Apple'a götürdüğümde normal demişlerdi ki Apple genelde en ufak şeylerde bile ürünü alıp yenisini veriyor. eğer göndermemişlerse monitör hariç, sistemi geri al bence.

Bu işler online şekilde yapılınca hız konusunda sorunlar çıkarabiliyor. Yüz yüze konuşmak her zaman daha iyidir. Olayları hızlandırır. İmkânın varsa sen git.
Zaten yarın gidicem ama cidden sinirim bozuldu. Şimdi bide gönderilen parça anakart veya işlemci derlerse o zaman sıkıntı.
gidip öğrenmen lazım da monitörü ölü piksel için vermen tamam ama coil whine sesi için bütün kasayı vatana bırakman biraz yanlış olmuş bence çünkü gelecek üründe coil whine olmama garantisi yok. benim iphone 7 bile cw çıkarıyor zamanında Apple'a götürdüğümde normal demişlerdi ki Apple genelde en ufak şeylerde bile ürünü alıp yenisini veriyor. eğer göndermemişlerse monitör hariç, sistemi geri al bence.
Hocam CW ama dayanılacak gibi değil. Göndermekten başka bir seçeneğim yoktu. Sessizlik için bu parçalara ekstra 500Tl veriyorum yoksa ROG Strix almanın bir mantığı yok?
PSU dan gelen CW böyle;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ekran kartından gelen daha kısıktı ama oyunlarda rahatsız ediyordu yine kulaklık takmama raģmen.

Geri
Yukarı