Vatan Bilgisayar sorunlu bilgisayarı ikinci el diyerek iade almayıp servise gönderdi

MrTurktim

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba, Temmuz ayının 9'unda yani cuma günü Vatan Bilgisayar'dan bir sistem aldım. Hazır sistemdi dediklerine göre 10-15 kere testten geçiyorlarmış bu masanın üstünde duran kasalar için dedi. Neyse ben o gün 17 bin TL'ye bir bilgisayar aldım fakat eve götürdüğümde bilgisayar interneti görmedi ben de ertesi gün götürdüm adam bende sorun olacağını söyledi, kendisi de Ethernet kablosu taktı görmedi, format atmamı istedi. Attım düzelmedi ertesi gün fişiyle her şeyi alıp iade etmek istedim ve garantiye yollayacaklarmış, iade alamadıklarını söylediler. 2. el olarak geçtiğini ilettiler. Hiç kullanmadığım bilgisayar nasıl ikinci el olabiliyor onu anlamadım. Kasanın içinden anakart ve işlemciyi aldılar garantiye yollayacaklarını söylediler 30 gün içinde şimdi ben nasıl iade yapabilirim? Faturaları ürünlerin garantisi kesilen tutarın fişi vs. duruyor ürünlerin hepsini geri bırakıp para iadesi yapılmasını istiyorum. Sizce ne yapmam gerek?

Mağazadan alındığı için iade hakkının olmadığı
Gibi dediklerine inanma kardeşim. Bunlar yasayı kendi avantajları için şekillendirmektir, yok öyle bir şey. İade hakkın var üstteki arkadaşların da dediği şekilde hakkını ara vazgeçme. Çünkü sisteme baktım, bana da pahalı gibi geldi.

Sadece montaj konusunda sorumluluk almıyorlar, o konuda sıkıntı çıkarıp yine avantaj olarak kullanabilirler. Tekrar görüşürken yanına birkaç sevdiğin büyüğünü varsa destek alarak git. Sonra buradan arkadaşlar sana güzel bir sistem tavsiyesi yaparlar. Geçmiş olsun.

Müşteri temsilcisini aradım ve ayıplı derecede olmadığı sürece iade yapamadıklarını söylediler eşyaların garantide olduğunu ve düzeltilip getirileceğini beyan ettiler para iadesi vs fıs çıktı.

Geri
Yukarı