Vatan bilgisayar "iade alınabilir" ?

İSMET 53

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar msı b85-g43 gaming anakartımı vatan bilgisayar müşteri hizmetlerine verdim. İlk defa bi ürünü garantiye göndermiştim. 02.02.2015 tarihinde gönderdim. 02.03.2015 tarihinde vatan bilgisayarın sitesinden servis takip formunda her gün sorgulattığımda servis yolunda yazıyordu ama bugün sorguladığımda iade alınabilir yazıyor. Bu ne demek ne anlama geliyor ?

Not : Anakartın sorunu pinleri yamuktu işlemci montaj esnasında :lanet:

@Recep Baltaş @YKTYN @BilgisayarKurdu

Son düzenleyen: Moderatör:
Garantiye verdiğin şubeyi arayıp ayrıntılı bilgi alabilirsin.
İade için internetten satın alınmış olması gerekiyordu vatanda yanlış hatırlamıyorsam.

Vatan kargolama yapmadıysa ürün iadesi yapılacaktır yüksek ihtimalle. Bir de 1 ay çok uzun bir süre. 20 iş günü geçmemesi lazım. Geçerse bile geçici ürün temini yapmak zorundalar.
Abi bunlar nasıl iş yapıyor bende anlamadım 02.02.2015 tarihinde ürünü kargoya verdim o gün den bügüne hiçbir bilgilendirme yapılmadı her vatana gidip sorduğumda firmayla iletişime geçicez mail atıcaz diyorlardı en son ben aradım firmayı ürünün seri numarasını verdim ayın 9 da bize ulaştığı 12 de sonuçlandığını ve vatan bilgisayarla görüşmemi söyledi sonucu sorduğumda ise anakartın yenisi ile değiştiğini söyledi ürünün yenisini vatan bilgisayar veriyor diyede bilgilendirme yaptı. Gidip tekrar konuştuğumda aynı şekilde iletişime geçicez mail atıcaz bize değişim onayı vermeden birşey yapamıyoruz dediler ve bu gün baktığımda iade alınabilir yazdığını gördüm. Arıyıp soracağım bu arada vatan kargolama yapmadıysa ne anlama geliyor ? Ayrıca benim anakart şuanda stoklarda yok.

Benim bir Lenovo K6 telefonum vardı ve onu 5 temmuz da servise götürdüm. 21 temmuz ise internet sitesinden baktığımda iade alınabilir diyordu. Yani gidip ya aynı telefonu alırım ya para alır ya da başka bi telefonla değiştirebilir miyim?

O ne demek oluyor ben de söyleyeyim. Aldığın ürünün üretimi durdurulmuş. Tamiri de mümkün değil demek oluyor yani aldığın şubeye gideceksin. İade parası veyahut ürünün fiyatı katar kupon alacaksın. İstersen üzerine para ekleyip başka bir anakart da alabilirsin.

İyi sosyaller.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı