Vatan Bilgisayar kargo güvenliği

EmperorsChampion

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir
Daha fazla  
Vatan bilgisayardan bilgisayarıma yükseltme yapmak istiyorum. Web fiyatı ile mağaza fiyatı aynı değil. İnternetten alsam kargo sorunu olur mu, kırılma gibi ? Bu gibi elektronik eşyaları ilk kez internetten alıcam. :)

Kargonuz geldiğinde iç içeriğini kontrol etmenize izin vermiyolar. Yani 1 - 2 Dakika kontrol etmen için zaman tanınıyor.
Ben gelende kargo şubesinden kendim alıp tam kontrollerini yapıyorum.

Örneğim ram geldi kutusu basit 10 saniyede açık şeffaf paketinden rama bakıyorum sağlam sorun yok. Ama Gtx 970 aldığımda şubeye gittim öyle açtım paketinden çıkardım vs vs.

Arkadaşaım ben vatanbilgisayardan daha önce 3 kere internet alışverişinde bulundum gayet temiz bir kargoları var
Evet o garantiyi size veriyorlar. Eğer güvenmiyorsanız maazaya gidip internetten getirtebilirsiniz internet fiyatına.
Bu işlemin nasıl olduğundan biraz bahsedermisin

Mesela kırık çıksa değiştirmeme izin verirler mi, elimde kalmasın ?
Bu sebeple kontrol etmen gerek. Önce İmzayı atıyorsunuz bir dakika beklemisiniz kontrol edeyim diyosun.
Hemen açıp kırık vs vs varmı diye bakıyosun. Eğer acelem var derse yasal hakkın 2-3 dakika bekletebilirsin.
Ama dediğim gibi bazı ürünler kolay kolay kontrol edilmiyor. Onlarıda şubede kontrol edersin.

Diyelimki açtın arızalı kargocuya tutanak tutturuyosun. Vatan bilgisayar ve kargo şubesi arasında çözüyor. Ve sana yenisi geliyor. İmza atmadan kontrol edemezsin bunuda hatırlatım.

Arkadaşaım ben vatanbilgisayardan daha önce 3 kere internet alışverişinde bulundum gayet temiz bir kargoları var

Bu işlemin nasıl olduğundan biraz bahsedermisin
Vatan'a gidiyorsun ben bu ürünü getirtmek istiyorum diyorsun paranı ödüyorsun onlar internetten senin yerine şahıs gibi alıyorlar gelince seni bilgilendiriyor ya da adresi senin adresin verebiliyorlar.

Peki donanımsal bir sorun çıksa, paketi çıkardım birşey yok ama teknik sorun olsa geri alıyorlar mı ?
Alırlar dert etme alırlar.

Vatan'a gidiyorsun ben bu ürünü getirtmek istiyorum diyorsun paranı ödüyorsun onlar internetten senin yerine şahıs gibi alıyorlar gelince seni bilgilendiriyor ya da adresi senin adresin verebiliyorlar.
Hocam çok teşekkürler bilgi için. Birşey daha sorayım. İşlemi anlattığınız şekilde kargoyu eve yönlendirmelerini istemeden yaparsak kargo ücreti ödüyormuyuz ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı