Vatan Bilgisayar Neden Bu Kadar Pahalı?

• Konuyu başlatan Fyria
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 39
  • Görüntüleme 14B
Bende yakında Vatandan sistem toplayacağım dediğiniz gibi diğer sitelerden 150 200 TL civarı fazla ama diğer sitelerde 6 taksitte 600–700 TL civarı fark koyuyor nerdeyse.Baya bir araştırma yaptım eğer nakitiniz yoksa Vatanda indirim bekleyip taksitle almak en iyi seçenek.

Araştırmanızı tekrar gözden geçirin.

Hiç düşünmedim. Ne olsun dedim ve işlemciyi seçtim. Güncel olan 9600K tercih ettim.

Intel Core i5 İşlemci Fiyatı - Vatan Bilgisayar

2.224 TL

INTEL Core i5-9600K Coffee Lake 3.70GHz-4.60GHz, 9MB, 95W, 6/6, DDR4, 14nm, LGA1151v2 soğutucu yok İşlemci - inventus

1928 TL Peşin

Taksit seçenekleri:

Screenshot_172.jpg

İade ürünlerini almaktansa ve Vatanbilgisayar'ın iğrenç ötesi hizmet anlayışını yaşamaktansa daha fazla para verip İnventus'tan alırım.
Daha fazla mı dedim ben? Pardon pardon, daha az para vererek, on numara hizmet anlayışı ile İnventus'u tercih ederim.

giphy.gif

World kartım var.6 Taksit alacağım ve 400 TL fark koyuyor.Vatanı kötülemek adına en uygun olan parçayı seçmeyin lütfen şeffaf olalım.Ayrıca garantilik bir işiniz olduğunda direk markanın servisine gönderebiliyorsunuz diye biliyorum
Örneğin Dell marka bir monitörünüzü garantiye yollarken direk Dell yetkili servise yollayabiliyorsunuz.Vatan sadece aracı.Hepimizin başından kötü olaylar geçmiştir gerek kargoda gerek yetkili serviste bu biraz şans işi çalışanların çoğu işini düzgün yapmadığından bir çalışan yüzünden tüm firma kötülenebiliyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2019-01-10-18-40-49.png
    Screenshot_2019-01-10-18-40-49.png
    98,2 KB · Görüntüleme: 53
Screenshot_173.jpg

Böyle diyeceğinizi biliyordum. Ürünü hiç düşünmedim rastgele seçtim. Ama sizi inandırmak zorunda değilim. Neyse ben gereken mesajı yazdım.
Ürünü siz seçtiniz. 200 TL halen pahalı. Üstüne üstlük mağazalarda.

giphy.gif

World kartım var.6 Taksit alacağım ve 400 TL fark koyuyor.Vatanı kötülemek adına en uygun olan parçayı seçmeyin lütfen şeffaf olalım.Ayrıca garantilik bir işiniz olduğunda direk markanın servisine gönderebiliyorsunuz diye biliyorum
Örneğin Dell marka bir monitörünüzü garantiye yollarken direk Dell yetkili servise yollayabiliyorsunuz.Vatan sadece aracı.Hepimizin başından kötü olaylar geçmiştir gerek kargoda gerek yetkili serviste bu biraz şans işi çalışanların çoğu işini düzgün yapmadığından bir çalışan yüzünden tüm firma kötülenebiliyor.
Burda kimse körü körüne kötülemiyor zaten, hepimizin amacı aynı nerede uygun fiyat varsa oradan parça alıp mümkün olduğunca parayı cebimizde tutmak. Çoğu arkadaşında serzenişi 2. satışlarda sürekli vatan'ın baz alınması ve garanti durumunun bazı ürünlerde sıkıntı olması. Şayet buradaki çoğu kişinin önceliği fiyat güvenilir ve diğer yerlere göre uygun fiyatlı olduğu sürece bence ürünün nereden alındığı önemli değil. Bu vatan olur inventus olur itopya olur fark etmez.

Fiziksel mağazacılıkta ilerleyen firmalar her zaman pahalıdır. Vatan,Media,Teknosa vesaire her zaman e-ticarette güvendiğiniz sitelerden alışverin yapın. Aksi takdirde fiyatlar çok uçuk bu saydıklarımda... Artık çok zenginler kendini güvene almak için (ne güvene alıyorsa güven yok mağazadan alınca veya isime güvenip) alıyor burdan pahalıya :)

Neredeyse her ilde en az bir mağazası olduğundan olabilir. Hepsinin ayrı ayrı masrafı var. Elektrik masrafı, işçi maaşları vb. Küçük mağazalarında bile minimum
rahat 15 çalışan bulunuyor. Üstüne birde kâr marjı binince ortaya yüksek fiyatlar çıkıyor. Diğer firmaların ise tek bir ilde mağazası oluyor, hatta bazıları sadece depodan gönderim sağlıyor. Buda büyük ölçüde masrafı azaltıyor. Ben en mantıklı şekilde bu sebebe bağlıyorum fiyatların yüksek olmasını, ama yinede aldığı paraya sunduğu hizmet kalitesiz.

Hepsiburadan da aldığınız ürünün sorumlusu satıcıdır. Hepsiburadan değildir. O yüzden garantisi satın aldığınız firma vermezse hepsiburadan size destek vermiyor. Ama Vatan'dan aldığınız ürünün garantiside serviside kendisi hizmet veriyor. O yüzden hepsiburadanda bir ürün için binlerce fiyat var hepsiburadanda kayıtlı firmalar kendi ürünü satmak için binlerce fiyat seçeneği sunacak size tabii ki sizde en ucuza gitmek yerine sorun yaşamayacağınız ürüne gitmekte fayda var çünkü bazen sorun yaşadığınızda destek bulamayabilirsiniz.

Geri
Yukarı