Vatan Bilgisayar ölü pikselli televizyon iademi kabul etmiyor

Kastanbolu

Kilopat
Merhaba, önceki konum vardı ölü piksel iade kaynaklı süreç tamamlandı iademi kabul etmiyor Vatan Bilgisayar. Olayda şu şekilde benim elimde olmayacak bir sorundan kaynaklı...

Bana rapor tutturun dediler bende Sony genel merkezi aradım, 14 gün olmadı alalı dedim demese miydim acaba hiç bahsetmese miydim öyle gelirler miydi? Anlattım durumu bana 14 günlük süre içerisinde iade edebilirsiniz öyle hakkınız var biz rapor tutmuyoruz dediler.
Vatana böyle böyle dediler bana dedim tamam dedi fotoğrafları kutu fotografını vesaire istediler onları attım süreç devam ediyor bekleyin dedi.
Bekledik 5 gün bekledik bunlarda Sony mesaj atmışlar rapor tutun diye her defasında ben arayıp soruyorum ne durumda diye.
Şimdi de bana marka destek vermemektedir diyor...
İade raporu tutturmanız gerek yoksa alamayız diyorlar.
Arkadaşım adamların kolundan tutup zorla mı eve getireceğim gelmiyorlarsa ben napayım sende getirememişsin bende getirememişim burada sorun benim mi?
Başka yapılacak bir şey yok herhalde arkadaşlar ne dersiniz fatura benim adıma kesilmedi hakem heyetine başvuramıyorum...

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, önceki konum vardı ölü piksel iade kaynaklı süreç tamamlandı iademi kabul etmiyor Vatan Bilgisayar. Olayda şu şekilde benim elimde olmayacak bir sorundan kaynaklı...

Bana rapor tutturun dediler bende Sony genel merkezi aradım, 14 gün olmadı alalı dedim demese miydim acaba hiç bahsetmese miydim öyle gelirler miydi? Anlattım durumu bana 14 günlük süre içerisinde iade edebilirsiniz öyle hakkınız var biz rapor tutmuyoruz dediler.
Vatana böyle böyle dediler bana dedim tamam dedi fotoğrafları kutu fotografını vesaire istediler onları attım süreç devam ediyor bekleyin dedi.
Bekledik 5 gün bekledik bunlarda Sony mesaj atmışlar rapor tutun diye her defasında ben arayıp soruyorum ne durumda diye.
Şimdi de bana marka destek vermemektedir diyor...
İade raporu tutturmanız gerek yoksa alamayız diyorlar.
Arkadaşım adamların kolundan tutup zorla mı eve getireceğim gelmiyorlarsa ben napayım sende getirememişsin bende getirememişim burada sorun benim mi?
Başka yapılacak bir şey yok herhalde arkadaşlar ne dersiniz fatura benim adıma kesilmedi hakem heyetine başvuramıyorum...

Son durum nedir? Hangi ildeki vatan bu.

Son durum nedir? Hangi ildeki vatan bu.

Almadı alçaklar hakkım haram olsun böyle kullandırtıyorlar bana,
İstanbul topkapı mağazasından vatanın aldım ürünü de muhatap onlarla olmadım.
Genel merkez ile oldum arayarak yardımcı olmadılar internet de yazana göre 14 gün için de iade edebilir bunlar rapor istiyor rapor için servis gelmeyince suçlu ben oldum :)

Almadı alçaklar hakkım haram olsun böyle kullandırtıyorlar bana,
Genel merkez ile oldum arayarak yardımcı olmadılar internet de yazana göre 14 gün için de iade edebilir bunlar rapor istiyor rapor için servis gelmeyince suçlu ben oldum :)

Hocam öyle bir dünya yok herkes kendini akillı sanıyor ben bundan yaklasik 3 4 ay önce sıfır bir TV aldım mağzadan eve geldi kurulum yapıldı yetkili servis tarafindan sonra aynı günün akşamı TV de film izlerken ölü piksel fark ettim hemen aradım yetkilli servis geldi fakat bir tane ölü pikselin en az 6 tane olursa değişim yapabileceğini söylediler bende tüketici hakem heyetine başvurdum 2 ay gibi bir sürede yanlışım olmasın TV'nin değişmesi kararı geldi maalesef ben karar cıkmadan önce sanssızlık yüzünden ekranın panellini kirmiştim o yüzden değişim olmadı bence siz tüketici mahkemesine başvurun yahu seve seve ya da seve seve alacaklar o cihazı onların dediği 6 ölü piksel olayi 2013 yılında kalkmıştır herne olursa olsun fark etmeksizin değişimi yapmak zorundalar şikayet var gibi sitelerede yazmayı unutmayın.

Geçmiş olsun hocam. 14 Günlük iade hakkı internetten alınan ürünler için geçerli maalesef. Mağazadan görerek satın aldığınız ürünleri internetteki gibi koşulsuz şartsız iade edemezsiniz. Yapmanız gereken TV'yi ölü piksel sebebiyle servise gönderip iade veya değişim raporu çıkartmanız ama ölü piksel baya sıkıntılı bir durum. Markalar ölü piksel sayısı fazla değilse değişime, tamire vs hiç yanaşmıyor. Ölü piksel elinizdeki malı ayıplı-kusurlu kategorisine sokuyor. Servis çözüm odaklı yaklaşmıyorsa THH Başvurabilirsiniz.

Geri
Yukarı