Vatan Bilgisayar Rezilliği

yavuzselim44

Centipat
Herkese merhabalar. Vatan Bilgisayar'dan aldıgım laptop bozuk geldi servise gonderdim. Servis bana laptopu değiştirdik dediler laptop değişti evet ama aynı laptopu vermediler. Normalde aldıgım laptopta 16 GB RAM GTX 1050 Ti vardı simdi aldıgımda GTX 1050 8 GB RAM vardı.
Bu olayı fark ettiğimde Vatan PC'ye gene gittim ama bana özür dilerim diyeceklerine hakaret ettiler, hırsız dediler. Fişimi gosterince guvenligi cagırıp beni dışarı attılar. Darp raporu alıp mahkemenin yolunu tutacagım ve hakkımı arayacağım. Bu arada gittigim magaza Bahçelievler'deki, lütfen boyle durumlarda hakkınızı benim gibi arayın. Vatan bilgisayara da yazıklar olsun! Bu devirde artık nereden alışveriş yapacağımı bilemiyorum...

Son düzenleyen: Moderatör:
Darp mı? Dayak mı attılar üstüne? Yoksa sadece dışarı mı attılar? İki durumda da haklı olan sizsiniz fakat merakımdan soruyorum.

Etrafınızda olayı kaydeden güvenlik kamerası var mıydı? Kanıt olarak onu da gösterirseniz çok iyi olur. Sürecin devamında da bu konu altında bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Mahkeme?

Sen hakkını mahkemede değil, Tüketici Hakem Heyeti'nde arayacaksın. THH'den gerekli belgeleri sor. Hazırla. Müraacat et. Şikayetçi ol.

Mahkeme ayrı bir olay. Ona ne para ne de zaman yeter.

Bu rezilliğe puanım 3/10. Olay örgüsü sürükleyici değil. Sonu etkileyici değil. Bazı kısımlar heyecan katmak için olaya katılmış ama çok yavan kalmış.
Katılmıyorum. Olay örgüsü güzel ama okuyucuya güzel anlatılamamış. Ayrıca bu hikayenin amacı Aksiyon, Macera. Yani bu aksiyonu okuyucuya gayet iyi aktarılmış. Ben sonunu çok merak ettim. 2. olayını mutlaka bekliyorum.

Yazara puanım: 6/10
Hikayeye puanım: 4/10
@45406 bana da öyle geldi. İnsan resim koyar. Fişinin resmini falan. Hiç mi bilmiyorsun? Umarım yalandır da böyle bir rezillik yaşanmamış olur. Koskoca Amazon'a bak, birde Vatan'a.

Son düzenleme:
Havalı hikaye? :)
Hocam abartmadınız mı yahu, dayak falan? Yani olabilir ama, Vatan Bilgisayar'ın böyle bir şeyle karşı karşıya kalmamak için çalışanlarını dikkatli seçtiğini sanıyorum. Çünkü çok ağır bir suçlama olur. Düşünsenize, gazeteye çıkar;
"VATAN BİLGİSAYAR ÇALIŞANLARI MÜŞTERİYİ HIRSIZ DİYE DÖVDÜLER"

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı