Vatan Bilgisayar iade rezilliği

Vatanda çalışan bir tanıdığım var onada sorarım neler yapılabilir diye sonra tekrar yazarım.Hocam kulağına küpe olsun kargo alırken özellikle elektronik ürünlerde kargo çalışanına başında beklemesini söyle bekleyemem acelem var der ise kargoyu kabul etme çünkü onlarda bırakıp gidiyor acele ayağına getiriyor sorumluluk almamak için firmalar kargoya verirken tutanak tutturur öyle teslim eder sende alırken kargo görevlisi ile birlikte aç bi sorun var ise tutanak tuttur ayıplı mal gönderilmiş diye
Hocam kargocular alta bırakıp gidiyor bizde biz ne yapalım? Şubeden alma imkanıda yok her zaman.

Hakem heyeti " madem kargoda hasar var ya teslim almayacaktın ya da kargocunun yanına açacaktın " diye rapor tutarsa ki tutar geçmiş olsun.

Kargocu " ben sağlam teslim ettim " derse ne diyecek? Rapor yok ki ortada.

Evet diyebilir. Ama ben burada arkadaşın yanlışını düzelttim ondan bahsetmedim zaten.

Hocam kargocular alta bırakıp gidiyor bizde biz ne yapalım? Şubeden alma imkanıda yok her zaman.
Hocam bu durumu bende yaşıyorum.Kargo yola çıkmadan o gün zaten mesaj atıyor geliyoruz diye,mali değeri yüksek bir ürünü bırakıp gitmesine müsade etmeyin örneğin geçen 35₺ Ethernet kablosu aldım kargocu beni aradı kapıya bırak dedim.Ama mali değeri yüksekse ve evde yoksam yarın gel veya ben şubeden alırım derim.X firması sana ürünü gönderirken tutanak tutuyor sağlam gönderdi sen kargoyu alıyorsun zaten burada konu sahibi arkadaşta belirtmiş kargo hasarlı diye yolda kim bilir başına neler geldi o an tutanak tuttursa bunları yaşamayabilirdi ama olan oldu.Para kolay kazanılmıyor ürünüm 1 gün 2 gün geç ulaşsın sağlam sıkıntısız ulaşsın tedbir her zaman iyidir

Yıllar önce yaşanmış olay bugüne kadar başımıza gelmemiş olması ilerde gelmeyecek anlamını taşımıyor
IMG_7388.jpeg

Hiçbir müdürle vs görüşemiyorum ki. Sadece müşteri hizmetleriyle görüşüyorum onlarda birimlere soruyor o kadar. Hiç yanaşmıyorlar. Sadece kasayı değiştirin diyorum onu da kabul etmiyorlar.

Thh den olumlu sonuç aldıktan sonra para hemen yatmıyor mu?

Bir de thh süreci devam ederken ürünü kullanabiliyor muyuz?
Bu ürün sana hangi mağazadan geldi? Genelde ürünleri stokta olan mağazalardan kargoluyor vatan. O mağaza ile görüş olmadı. Hem şu kutu açılış videosu veya görselleri varsa buraya da paylaşsana biz de görelim kutunun hasar boyutunu.

@HanDuo Hocam bu hasardan kargo firması tamamen sorumlu elinde videoda var hasar tutanağı tuttur kargo firmasının müşteri hizmetleri ile görüş, yardımcı olmaya yanaşmazlarsa şikayetçi olacağını söyle muhattabın kargo firması.
  • Yönetmelik 40/9. maddesinde; ‘‘Yetki belgesi sahipleri; eşya, kargo ve bagajları, teslim aldıkları andan teslim edinceye kadar, eşyanın, kargonun veya bagajın tamamen veya kısmen kaybından, zayiinden, hasara uğramasından, çalınmasından, güvenliğini sağlamaktan, teslim aldıkları şeklini muhafaza etmekten, korunması ve taşınmasından sorumludurlar.’’ olarak düzenlenmiştir. Buna göre, kargo şirketi göndericinin teslim ettiği eşyadaki hasardan sorumludur.

Burada yaşanan olayda bırakıp gitme mi söz konusu ?
@HanDuo Hocam bu hasardan kargo firması tamamen sorumlu elinde videoda var hasar tutanağı tuttur kargo firmasının müşteri hizmetleri ile görüş, yardımcı olmaya yanaşmazlarsa şikayetçi olacağını söyle muhattabın kargo firması.
  • Yönetmelik 40/9. maddesinde; ‘‘Yetki belgesi sahipleri; eşya, kargo ve bagajları, teslim aldıkları andan teslim edinceye kadar, eşyanın, kargonun veya bagajın tamamen veya kısmen kaybından, zayiinden, hasara uğramasından, çalınmasından, güvenliğini sağlamaktan, teslim aldıkları şeklini muhafaza etmekten, korunması ve taşınmasından sorumludurlar.’’ olarak düzenlenmiştir. Buna göre, kargo şirketi göndericinin teslim ettiği eşyadaki hasardan sorumludur.
kargocunun yanında alınmamış video kaydı ne işe yarayacak ?

kargocu ben hasarsız teslim ettim diyecek
müşteri zaten hasarlı diyor ama ortada rapor yok vs. tüketicinin de sorumlulukları var. kargoyu almadan kontrol etmek gibi.

iş mahkemeye gider aylar belki yıllar sürer bence.

kargocunun yanında alınmamış video kaydı ne işe yarayacak ?

kargocu ben hasarsız teslim ettim diyecek
müşteri zaten hasarlı diyor ama ortada rapor yok vs. tüketicinin de sorumlulukları var. kargoyu almadan kontrol etmek gibi.

iş mahkemeye gider aylar belki yıllar sürer bence.
Bir şekilde bu arkadaş hakkını aramalı kargo firması vatandan gidip ürünü teslim alıyor tutanak ile sonra alıcıya teslim ediyor.Vatanda bu işin içinden çıkar kargo firmasıda bu işin içinden çıkar o zaman bu ekranı kim kırdı. Kargoyu teslim aldığından imza atmadıysa veya gelen kodu söylemediyse onlarıda ekleyebilir kargo üzerinden hakkını arayacak. Tamam tüketici kontrol etmeli günümüzde hepimiz biliyoruz kargo firmalarını bırakıp gidiyor komşuya teslim edilen ürünü şahısa teslim etmiş gibi gösteriyor. Sonuç olarak bu hasardan kargo firması sorumlu

Hocam ben mesaj için dedim, bırakıyorlar kargoyu, yakını (posta kutusu) teslim aldı diye giriyorlar gidiyorlar. Genelde arayıp söylüyorlar ama söylemedikleri de oluyor.

Geri
Yukarı