Vatan Bilgisayar SSD Ve İşlemci Soğutucu Tavsiyesi

temi aldın mı yoksa daha alcak mısın? Almadıysan henüz saydıklarından önce işlemciyi 2600X yerine 3600 al derim. SSD sorunu yaşamak istemiyorsan paraya kıyıp EVO serisine yöneleceksin.
Kusura bakma kardeşim ya :) o sistem için açtığım bir konudan alıntı yapmıştım öyle unutmuşum, Asus Rog Strix RTX 2060 Ekran kartım işlemcim'de ryzen 5 2600x bu sistemi alalıda 8 ay falan oluyor
Kardeşim bende vatan'dan RTX 2070 ve R5 3600'lü sistem topladım 500GB'lık WD Blue SSD ve 1TB'lık WD Blue HDD aldım çok memnunum en az 10 yıl sıkıntı çıkartmayacağınada garanti veririm araştırırsan ne kadar dayanıklı olduğunu görürsün bence WD al.

Hız olarak Crucial BX500'ten daha iyi dayanıklılık olarakta ama biraz fiyat farkı var tabi bütçen yetmezse Crucial BX500'te bayağı iyi en kötüde Samsung al ama başka marka alma sakın sıkıntı çıkarırlar.
Testler yani kanıtlarıyla sunarsan daha inandırıcı olur, tamam illaki bütün markalar satıldığı için güvenilirdir diyorlar kullanıp mutlu olanlar ancak ben ihtimali minimalize etmek için test sonuçlarını tercih ederim ;) Yardımcı olursanız sevinirim. Savunduğunuz ürün hakkında detay konusunda aktarım yaparsanız.
SSD ile Birlikte Soğutucu önerilerini de alabilirim. Soğutucu olarak hava soğutucu arıyorum.

Son düzenleme:
Vatan’dan almanızı neredeyse buradaki hiç kimse önermez. Ve haklılar da. CPU soğutucu olarak artık hava soğutucu tercih etmeyin bence. Ve SSD olarak Corsair/Samsung/WD’in üst sınıflarına bakın derim. Şu an piyasadaki parçaların fiyatlarını bilmediğimden dolayı öneri yapmayacağım ama kazanız uygunsa (uygundur diye düşünüyorum) 240’lik radyatöre rahip Cooler Master/Corsair/NZXT’lere bakabilirsiniz. Ama NZXT genellikle bulunmuyor ve bulunsa da pahalı oluyor. O yüzden ilk iki markaya bakım derim. Xigmatek gibi markalara yönelmeyin. Benim önerilerim bunlar. Umarım işinize yarayacak parçaları bulursunuz.

Soğutucu olarak CoolerMaster MA410P alabilirsiniz gayet iyi bir soğutucu incelemelerine bakabilirsiniz. SSD olarak da Samsung Evo alırsınız.

Küçük bir göz attım MasterLiquid Lite 240 400/450₺ civarına bulunabiliyor. RGB olanların fiyatları 500₺ üstü. Genellikle 600₺ civarı. RGB seçip/seçmemek size kalmış. Corsair AM4 soketli soğutucular birkaç tık daha pahalı.

Masterlite sıvı soğutucuların hava soğutulardan farkı yok derece testlerine bakabilirsiniz. ML240 ile Hyper 212 Evo arasında 2 derece falan oynuyor ki önerdiğim hava soğutucu Hyper 212 Evo'dan daha iyi. Corsair H110 vs alınmayacaksa hiç sıvı soğutucu almaya gerek yok.
Dakika 3:10'dan itibaren derece testlerine bakabilirsiniz. Bütçenize uygun olanı alın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Uskudarli34
@Silinen üye
@ÖzkanK
@freestyleminds
@Uchiha Madara
@CJack60

Arkadaşlar tavsiyeleriniz için çok teşekkürler ancak ben sıvı değişimi korozyon bakımı gibi şeyler konusunda kendimi geliştirip öğrenmek istemiyorum. Sürekli masraf çıkarıyor çünkü diğer hava soğutucular hem daha az zahmetli temizlenip macun yenilemesiyle işi bitiriyor hemde sızdırma gibi bir konu hakkında endişe etmeme gerek kalmıyor en ufak şekilde çünkü sızacak bişi yok. Anlıyacağınız pek bana göre değil. 2. olarak Vatan Bilgisayar alışverişini önermemenize şaşırmıyorum ancak imkanlarım sınırlı olduğundan dolayı istanbula gidipte alamayacağım içinde bu seçenekte takılı kalıyorum. Antalya'da yaşıyorum ve mağza olmadan alışveriş yapamam maalesef özel bazı sebeplerim var. Yardımcı olurken bunları göz önüne alırsanız sevinirim.

Son düzenleme:
Crucial alma aldırma mümkünse. 240gb SSD modelini kullanıyorum windows için sadece, içinde oyun falan yok. Açılışta hdd gibi açılıyor

1566040292691.png

Vatandaki resimlerden ziyade üstte kendi sitesindeki verilere göre alttaki soğutucu 6 bakır ısı boruya sahipmiş. Eğer mağazadan teyit edebilirsen fiyatına göre alttaki hava soğutucu tercih edilebilir.

Sorun çıkarmaya başladığında yenilenecek illaki konudan sapmayalım şimdilik çokta vatan bilgisayardan480GB SSD ve 4 ısıl borulu düzgün bi soğutucu lazım bana araştırman mümkünmü acaleye getirmeden?
Paylaştım yukarıda, iki seçenek üzerinde de durabilirsin ve gönül rahatlığıyla kullanabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı