Vatan Bilgisayar ve 20 İş Günü

volkankara74

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Mühendis
Arkadaşlar, merhaba.

04.03.2020 tarihinde Asus Rog Vega 64 ekran kartımı sorunlu olduğu için Zonguldak Vatan'a teslim ettim.
(Teknik servise ne zaman gönderdiler bilmiyorum. )

20 iş günü içerisinde tamirinin gerçekleşeceğini, olmazsa değişim olacağını söylediler.

Bu 20 iş günü Vatan'a verdiğim tarihte mi başlıyor bu ilk sorum.

20 iş günü kamudaki gibi mi yoksa özeldeki gibi mi, yani cumartesi günleri dahil mi değil mi?

Vatanın sitedeki numarasından aradım ulaşılmıyor, mağazalarını da kapattılar zaten.

Bilgisi olan arkadaş, tecrübe edinmiş arkadaş bilgilendirirse sevinirim.

İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Haftasonları bu süreye dahil değil, kısacası 4 hafta. Ürün vatana geri dönünce teslim edildi diye mesaj atılıyor.

Süre olarak cihazın servise giriş yapıldığı andan itibaren başlıyor(Vatan Bilgisayar'a giriş yapıldığı an). 20 iş günü cumartesi günlerini de kapsayacak şekilde oluyor normalde ama bazı servisler biz cumartesi pazar çalışmıyoruz ayağı yapabiliyorlar. Telefon ile erişilmesi lazım normalde ama olmadı mail ile ulaşmayı deneyin. Umarım işinizi hemen hallederler.

Cumartesi günlerini iş günü sayarsak, 20 gün Vatan'a başvurduğum gün itibariyle doldu.

Ama yok cumartesiler de pazar gibi sayılmıyorsa 2 Nisan'ı beklemem gerekecek.

Mağazalar da kapalı nasıl olacak bakalım.
Cumartesi gecesi durumu anlatan mail attım. Pazar günü saat 10.00 da Vatan'dan mesaj gelmiş; "ürününüzün işlemleri teknik serviste devam etmektedir" diye.
İlk fırsatta Vaan'ı arayacağım ve gerekirse THH ye başvuracağım.
Ama Korona yüzünden THH de kısıtlandı mı, onu bilmiyorum işte.

Son düzenleme:
Cumartesi günlerini iş günü sayarsak, 20 gün Vatan'a başvurduğum gün itibariyle doldu.

Ama yok cumartesiler de pazar gibi sayılmıyorsa 2 Nisan'ı beklemem gerekecek.

Mağazalar da kapalı nasıl olacak bakalım.
Cumartesi gecesi durumu anlatan mail attım. Pazar günü saat 10.00 da Vatan'dan mesaj gelmiş; "ürününüzün işlemleri teknik serviste devam etmektedir" diye.
İlk fırsatta Vaan'ı arayacağım ve gerekirse THH ye başvuracağım.
Ama Korona yüzünden THH de kısıtlandı mı, onu bilmiyorum işte.
THH'ye göre Cumartesi günleri de iş günü sayılıyor.

Evet, araştırdım, öğrendim.

Garanti Yönetmeliği, Madde 4 - d bendinde

"İş Günü; Ulusal, resmî ve dini bayram günleri ile yılbaşı, 1 Mayıs ve pazar günleri dışındaki çalışma günlerini ifade eder. "

şeklinde tanımlanmış.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı